| xXx_6966 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta?

Răspuns Câştigător
| Cristinutzzzza a răspuns:

Deci! nu e chiar asa cum se zice! Daca va iubiti si aveti incredere merge decat sa stai bot in bot cu persoana iubita si sa treaca timpul si sa fie monotonie si obisnuinta e bine si sa mai plece sa va duceti dorul iar sentimentul pe care il ai cand va intalniti e k la prima intalnire si dupa 1, 2 ani de relatie, E ok zic eu prietenul meu pleca cate.3, 4 luni si vine 1, 2 e aiurea ca na vine 8 martie si el e plecat si sunt evenimente la care particip singura insa vb cu el zilnik si e increderea dintre noi care ne ajuta sa trecem peste, nu neam distanatat deloc ba chiar nea apropiat si ne ducem doru zi de zi! depinde de la persoana la persoana si mai ales cel mai important e sa fie incredere si sa nu se insele parteneri sau sa se mintahappy funda?

7 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Cred că pot funcționa dacă există dragoste multă, cu multă comunicare, înțelegere necondiționată, respect reciproc și fidelitate.

| Roxana121 a răspuns:

Dragostea dispare////

| Mademoiselle a răspuns:

In foarte rare cazuri se mentine iubirea... Relatiile la distanta sunt foarte greu de mentinut! Din punctul meu de vedere! Cateodata simti nevoia sa te ia in brate sa simti ca ai pe cineva langa tine, iar aceste lucruri nu pot fi posibile de la dinstanta sau la telefon! Cu trecerea timpului, relatia devine rece, iar totul se darama! Din pacate...

| Denysa2012 a răspuns:

Foarte greu merg foarte bputin timp si nai de unde sti ca ala sau aia nu mai este impreuna cu altu sau alta crede-ma chiar dureaza destul de putin si nu prea are rost parerea mea

| simona_7055 a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta...la foarte mare distanta mai exact...si totul e foarte ok.ideea e sa nu fi gelos/asa

| DeeaLuvU a răspuns:

Crede-ma e foarte greu.stiu din propria experienta el statea in partea cealalta a tarii fata de mine... E greu ca nu il/o ai aproape cand ai cea mai mare nevoie si nu poti sa il/o imbratisezi, saruti oricand vrei ci doar la 2-3 luni daca vine la tine in oras. daca nu. o sa va despartiti. Am fost cu unul si na s.a bagat o fata care era geloasa si ne.a despartit dar inca avem sentimente unul fata de altul dar nu se poate... si stii vorba aia ochii care nu se vad se uita

| claudiaa15 a răspuns:

Daca va puteti vedea din cand in cand si va iubiti, numai asta conteaza...(parerea mea).