| diiiiiannnnaa a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca cele 2 persoane se iubesc si pastreaza mereu legatura este perfect.In dragoste nu mai conteaza nimic decat ca cele 2 persoane sa se iubeasca.
Verisorul meu are o relatie de 2 ani cu o fata. El sta in Constanta si fata acea sta in Braila. Vorbesc pe mess, la tel si au o relatie frumoasa. Fata acum a plecat in Italia sa munceasca si in curnad va pleca si verisorul meu cu ea happy

18 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt mai greu de tinut...

Janina
| Janina a răspuns:

Am avut o relatie la distanta...care a tinut aproape un an... l-am iubit pe baiatul acela foarte mult si pentru noi distanta nu conta.
Aveam mai multa incredere in el decat in mine si am avut dreptate, eu am fost cea care a incheiet totul...pentru o prostie, nu primise permisul sa vina sa ma viziteze(era la academia militara).
Daca e iubire si respect nu conteaza nicio distanta!

| Ellena a răspuns:

Mi se par in regula relatiile la distanta.
Am o relatie la distanta si imi merge foarte bine, daca exista dragoste, incredere si comunicare relatia poate merge foarte bine.
Si relatiile la distanta sunt tot relatii normale...asa ca multa bafta!

| silvio a răspuns:

Pot merge sau nu...
la fel ca orice relatie...
nu distanta le strica...

| bibydraguta a răspuns:

Pai daca persoanele se iubesc este frumos dar eu cred ca dupa o anumita vreme deja distanta le face pe cele doua persoane sa nu mai fie asa de apropiate adica iubirea incet incete parca nu o sa mai fie aceeasi. uneori si de cele mai multe ori distanta strica totul cand cel pe care il iubesti nu e langa tine.

| Chocolate a răspuns:

Relatia la distanta este cevawinking...este o relatie, o prietenie, o dragoste pura... daca chiar se iubesc acele doua persoane si sunt la distanta inseamnaceva asta, e ceva bine, rar.Majoritatea fac baza unii de altii cu "relatiile la distanta", se inseala, unii sunt mereu complexati"oare ce face celalalt acum, departe de mine?", este si reu sa intretii o relatie la distanta, dar unele pot fi mai bune si mai putin dureroase decat relatiile normale.Relatiile la distanta nu includ lucruri care daca te desparti regreti c le-ai facut si suferi mult. Uneori o relatie la distanta este mult mai buna, mai ales pentru fetele si baietii de varse mai mici care trebuie feriti de... dragoste...

| cooola a răspuns:

Nu cred ca relatile aceste rezista...adica eu am avut unahappy.si am tinut mult la el, a fost primul. .si dupa cateva luni au inceput certuri tampite, eu nu cred in relatile la distanta

| natupeu22 a răspuns:

Depinde de cine dai, de fidelitatea lui... ca de exemplu tu te duci acu... vorbesti cu el ...cine stie ce mai faci... si dupa ce pleci ...se duce la alta

| hanry a răspuns:

Sa existe doar incredere reciproca si telefon

| hanry a răspuns:

Sa existe doar incredere reciproca si telefon

| babyangel a răspuns:

Eu am o relatie la distanta... e complicat ca nu te poti vedea cu persoana iubita atunci cand vrei...

| FoXy a răspuns:

Ochii care nu se vad, se uitawinking

| bibiank a răspuns:

Mmmm... poti sa o incerci si pe asta... dar depinde si de distanta... oricum eu nu cred ca o sa reziste...acum depinde si de parteneri putine relatii supravietuiesc pana la sf...bine .cred ca,,,,,, conteaza si varsta k una e sa o relatie la dist.la 22, 23, d ani si una e la 15, 16, 17 ani oricum vezi ce faci:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot e posibil cind iubesti cu adevarat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta, ne vedem in fiecare weekend sau dorm la el cate 2-3 zile nu mereu cand se poate. Oricum e cam greu tin mult la el, trebuie sa risc putin si sa vad ce o sa se intample poate o sa fie cu norocbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mm.si eu am una si a trebuit sa o lasam mai moaleadik el la distanta se detaseaza mai usor, nefiind langa el tot timpu s-a invatat.Nu mai spune chestii dragute, nu mesaje dragute, pe mess vorbim dar am zis sa o las mai moale si sa nu ma mai supar asa de des si ii spun ok iubitule chiar daca sunt suparata pe interior.Cica la 20 ani nu pot vorbi despre jumatatea vietii pentru ca acum trebuie sa experimentam.Nu stiu, cand eram impreuna era una...la distanta e alta.

| alexutzza_1516 a răspuns:

Eu zic c pot rezista atata timp cat ei se iubesc...si chiar vreau sa aiba ceva mai mult impreuna...eu sunt cu un baiat de aproape 4 ani...si trebuie sa recunosc ca la inceput a fost greu dar acum e super ok...pentru ca incercam mereu sa ne surprindem placut si nu a intervenit monotonia aia...care apare atunci cand 2 pers stau mereu unul langa celalaltlaughing