| alexandraplay a întrebat:

Ce parere aveti despre copii intre 11-16 ani care se uita la filme pentru adulti?

23 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Se uita din curiozitate, dar dupa cum a spus cineva mai inainte, duc la masturbare, si educative... ce sa zic...invata sa ii ceara partenerei ceea ce vede in film, si sa isi formeze cine stie ce fantezii, dar astea nu tin loc de educatia sexuala care trebuie sa vina din partea parintilor sau a profesorilor. Ii invata filmul de prezervative, boli, sarcini nedorite, riscuri? Ca de fapt astea sunt primele cele mai importante sa stie adolescentul inainte de a-si incepe viata sexuala. Cum se pune un prezervativ, una alta. De la 16 ani e ok sa se uite dar eu nu le consider educative.

| alexandraplay explică (pentru IsabelaIssa):

In sfarsit o fata cu capul pe umeri cum naibii filmele xxx sa fie educative de la parinti ar trebui sa invete sa le spuna ce si cum bravo de raspuns!

| IsabelaIssa a răspuns (pentru alexandraplay):

Nu stiu daca ideea e ca sunt cu capul pe umeri si alti nu.mi se par lucruri logice, doar ca cei ce au raspuns aici majoritatea sunt cei in cauza- sunt subiectul despre care se discuta- si normal ca sunt de acord si considera normal sa vizioneze asta de la o varsta cat mai frageda. Cei mari insa-parintii, profesorii- sunt cei care trebuie sa ia masuri in legatura cu educatia sexuala. Te pup, o seara fainawinking

| Tania a răspuns:

Ca sunt curiosi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ă niste ă tîîmpi ți (cu accentul lui Vadim tudor, ) el așa vorbeste, î ți dau două sau ă trei perechi ă de ă palme dobi ă tocule.

| Neagandalf a răspuns:

-In primul rand bravo: wrestlemania28
-In al doilea rand alexandraplay, eu spun ca sunt destul de educative si filmele xxx in felurile lor. Dar exclud acele filme in care scuzatimi limbajul :Barbatul ejaculeaza pe fața femei sau chesti din astea de prost gust care poate provoca si scarba.
Dar daca copii si nu numai copii chiar si adultii isi aleg un film bun care merita vazut, poate invata multe incat să isi excite partenera de la primul contact sexual.
Dar exista un mic risc la aceste filme:Te indeamna spre masturbare si masturbarea creeaza dependenta.

| bombonica22 a răspuns:

Nu cred ca ar avea o problema daca ar incepe sa se uite pe la vreo 12 ani ..pana la urma lucrurile acestea se invata si la biologie... asta inseamna lipsa discutiei cu parintii. Ei se uita ca sunt curiosi nu de dependenta.
Pa, pa:*

| TheUndertaker a răspuns:

Si bravo lor,ce,mai bine invata ceva,ai tu vreo problema,ce se uita fitu la filmele acelea,daca parintii nu il invata nimic,apeleaza la filmele xxx,si intr-adevar sunt foarte educative,zi doamne fereste sa nu se uite copii la filme porno cu animale ca atunci e rau,ii cumperi un caine si il vezi noaptea ca se tavaleste cu el,e o mare prostie,mai bine lasa-i naibi sa se uite,si sincer pe mine nu ma deranjaza cu nimic,macar de acolo invata tot, asa daca ma intreaba pe mine un copil, ce naiba ii spun, ca asa e bine? Oricum filmele porno sunt pentru relaxare. Oricum, daca copilul e cuminte si nu face prostii, lasa-l sa isi faca si el poftele. Daca n-are gagica..macar sa isi imagineze una goala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ma uit la filme porno de la 6 ani si acum am aproape 11.

| bogdan72 a răspuns:

Cu sau fara vreo parere, chestia asta nu cred ca va putea fi oprita thinking

| Nelamuritul a răspuns:

Da ce are daca se uita sunt educative UNELE, dar is si filme xxx care nu ar trebui sa se uite un copil ex. ale cu tortura care le totureaza pe femei si la "violeaza" si da ai dreptate Bucsa creaza dependenta si nu prea ii bine.

| BrokenInside a răspuns:

Parerea mea e ca din doua motive se uita : 1.parinti nu sant in stare sa ii educe in sensul acesta.2.vor sa se masturbeze.

| Patrisia14 a răspuns:

Daca' le plac' lasa-i sa se uita acum doamnee fac crime lasa-i sa se uite si eu am intre anii astia si ma uit la ce vreau

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Nu stiu ce fac ca daca iar prinde masa/tasu iar rupe in bataie.laughing Si eu cred ca-s nebuni.

| transsa a răspuns:

Poti sa ai o parere? Adica e 2012, cred ca si copiii de 8-9 ani stiu ce e ala sex. Sa fim putin seriosi ca nu ai ce sa le faci, se uita, fac prostii, suporta consecinte.

| Fundapls a răspuns:

Se pregatesc pentru maturitate.

| SunshineJepu a răspuns:

Foarte buna pai ce are laughing

| oitzavesela a răspuns:

Cred ca este normal eu ma uit de la 12 ani si acum am 14

| Delia121212 a răspuns:

Mai mult curiozitatea pentru cei care nu stiu si pentru cei care stiu vor sa afle mai multe dar nu e foarte bine adica nu e deloc bine chiar daca si eu ma mai uit uneor la filme degenul asta dar mai mult din greseala nici chiar sa aflu toate prostiile......asta inseamna ca acesti copii cand vior ajunge adulti vor stii ce nu au stiut parintii nostri la randul lor(asa cred) fundawinking ca am vazut ca nu ai dat-o la nimeni pana acum...winking

| JёŁєU a răspuns:

Aiurea. Sincer cam toata scoala mea se uita si toti se lauda ca se masturbeaza happy la 16 ani zic ca e treaba lor happy dar la 11 ani e oribil, cei de la mine din clasa sunt obsedati de 2-3 ani cu filmele deochiate straight face sicer mi'se pare un motiv sa sufere de eiwinking

| kokos1 a răspuns:

Stiu alfabetu:abcLABAGISTIefghtz