| Madalinutza_1398 a întrebat:

Cum vedeti voi o relatie intre o romanca si un rrom?
a-ti fi in stare sa va luati in gura cu multa lume si sa mergeti pana in panzele albe pentru el daca il iubiti?
o spun din proprie experienta ca e foarte greu pentru ca multa lume este impotriva(parinti, neamuri, prieteni)
dar eu as fi dispusa sa fac orice pentru el deoarece il iubesc
voi ce parere aveti?
a trecut cineva sau trece prin asta?
daca da voi cum procedati?
dau funda
multumesc

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu ma simt atrasa de rromi, deci nu imi fac griji privind rasismul!

Cunosc insa vreo 2-3 fete care au stat cu multi ''rromi'' si erau fericite.Ma rog, nu s-au casatorit, era o relatie normala, dar fetele ascundeau parintilor faptul ca se intalnesc cu ''alte neamuri''.

In locul tau mi-as testa iubirea si m-as gandii daca fericirea alaturi de el o sa intreaca grijile aduse de cei din jur!

| Libelle a răspuns:

Noi toti avem formati imaginea unui rrom ca e unu cu oalele, care zbiara si vorbeste cu ``fa, mancati-as``nevestesii.
Asa nu.Nu m-as simti eu atrasa, mi s-ar parea putin deplasat.
Dar cu unul care stie sa vorbeasca, merge la scoala(sau chiar a terminat)nu am nimic impotriva.Numai ca societatea il condamna pentru ca e rrom? Ce mi-ar pasa mie de ceilalti?
Sunt unii romani care nu sunt in stare de nimic, si nu se vad pe ei, incep sa comenteze de rromi.

| MikyMi a răspuns:

Poi el nu e tot om ca si noi restul? Daca el e baiat bun, de ce sa nu lupti pentru el? Te sfatuiesc sa lupti pentru el daca crezi intr-adevar ca merita si ti-a dovedit acest lucru!
Mult curaj!

| LoveAngel223 a răspuns:

Pai il iubesti si eu as merge pana in panzele albe dar trebuie sa te gandesti ca,, specia'' aceasta de oameni sunt cum sunt iti arata ca te iubesc iti promite multe si iti spune ca nu o sa te bata ca nu o sa te insele dar asa sunt ei. Acum este totul ok dar daca va casatoriti ai sa vezi ...Batai, Certuri, El no sa mearga la lucru si ai sa lucrezi tu. Nu uita dragostea nu tine de foame.Ai grija de tine

| melyyy a răspuns:

Nu e in regulalaughing sincerwinking acum depinde daca tipu e de treaba, poate ii judec eu gresit pe rromi ca na nu ai voie sa faci dscriminare da' cu cine am avut eu deaface dintre rromi mi-a lasat o parere frt proasta, ai grija sa nu te fraiereasca, u sa fii orbita si el... in fine stii uwinking inca o data iti zichappy din punctu' meu d vedere mai bine termini relatia asta ca nu duce nicaieriwinking o sa suferi frt mult
pup:* bafta! sper ca te-am ajutatwinking

| Andraa_3088 a răspuns:

Iubirea ta il face cel mai potrivit om pentru tine. Daca exista respect si dragoste, de ce ar fi o problema? Oare cum s-ar simti ai tai daca tu nu ai fi acceptata de familia unui german(sa zic), pentru ca esti romanca?

| teiubesc_5807 a răspuns:

Mhai since iri spun din proptia experienta. poate nu am varsta ta poate ca sunt mai mica dar eoo asa gandesc:
nu e bine sa fii impotriva familiei, neamurilor, prietenilor pentru nimeni.inteleg ca esti f indragostita dar daca atatia iti spun ca nu e bine nu crezi ca ar trebui sa te mai gandesti putin? adica te'ai vedea intr-o familie de rromi? ai vrea ca si copii tai sa treaca prin ce trece el acum? nu cred.asa ca gandeste-te bine.mai gandeste o data inainte sa faci un pas important si vei vedea ca am dreptate.toti din familie si prieteni iti vor binelehappy pa-pa si ai grija de tinehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am trecut prin asta dar cred ca daca il iubesti cu adevarat nu conteaza ce spun altii, ca doar e viata ta nu a altora, si sincer nu cred ca conteaza daca e rrom, doar si ei sunt oameni.Succes