| patchouli a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile dintre fete de 15 16 17 18 ani si baieti de 22 23 24 25 de ani? De ce credeti ca aleg fetele, dar si baietii, relatii cu diferente mari de ani? Dau funda pentru raspunsuri cat mai serioase si sincerehappy

Răspuns Câştigător
| alexandra_6514 a răspuns:

Este extraordinar cand o fata alege un baiat mai mare ca ea.Asta se intampla at cand acea fata e mult mai matura decat pers din jurul ei, de aceeasi varsta.Ai multe de invatat de la o persoana mult mai mare ca tine, si nu te ingrijora din contra te va ajuta dar sa nu ai incredere niciodata doar pentru faptul ca il vezi mai matur si atat.Cunoaste l si fii misterioas.bafta! Si sa nu ti pese niciodata parerea celor din jur, tu sa te simti implinita si atat restul nu mai conteaza, vei fii cea mai fericita cu o persoana mult mai mare ca tine.

7 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Pentru ca fetele cauta uneori baieti maturi langa ele.Dar la un momentdat isi dau seama ca nu prea este bine pentru ca baietii respectivi vor sex, si ele nu sunt pregatite inca.

| iJustWannaDance a răspuns:

Fetele gandesc mult mai matur decat baietii, deci asta e un motiv pentru care fetele aleg baietii mai mari. Cat despre baieti, eu cred ca ei nu sunt constienti de faptul ca fetele se maturizeaza mai repede decat ei, asa ca doresc sa incerce sa amageasca o fetita... deoarece sunt sigura ca nu isi doresc nimic serios (desigur ca exista si exceptii).

| patchouli explică:

De ce multe persoane din cele care au raspuns cred ca baietii vor doar sa vrajeasca fetele si nu vor ceva serios? Fetele de 20 si ceva de ani au pretentii, vor bani etc, una mai mica nu cere prea multe si chiar iubeste sincer.Nu credeti ca ar putea totusi sa exista o relatie serioasa in situatia asta?happy

| dayanaa a răspuns:

Fetelor le plac baietii maturi, care sa fie romantici si tandrii, iar baietii cauta fete mai mici ca sa le poata fraierii. daca ma intelegi ce vreau sa zic. dar cunosc o groaza de cazuri in care baietii sunt absolut speriati de fetele mai mici la cat pot fi de imaturelaughing pnm fiecare are stilu` luitongue

| Tinkerbell_3393 a răspuns:

Sun de acord
Daca se inteleg bine si diferenta mentala dintrecei doi nu face diferena e ok

| carlittonasty a răspuns:

Fetele mai mici aleg baieti mai mari pentru ca sunt mai maturi decat cei de varsta lor se stie ca baieti se dezvolta mai greu in perioada anilor 15, 16, 17,18 in legatura cu maturitatea, pe cand fetele se dezvolta mai repede in aceasta perioada

| RalucaRaluca18 a răspuns:

Deoarece fetele se maturizeaza, mult mai repede, baietii pe de alta parte ei inca sunt cu masinutele inca gandesc ca un copil.Pe la 22, 23, 24 de ani incep a se maturiza si intelege ca viata nu i numai un joc ci o singura sansa pe care o au si trebuie sa profite de ea... Fetele sunt foarte inteligente, gospodine si forte frumoase de aceea barbatii ar fi 0 fara femei!