| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti, in special baietii, despre o fata virgina la 18 ani? Sunt multi care judeca destul de crud acest aspect.Am o prietena de 18 ani, suntem prietene de mici si este inca virgina. Cei drept este destul de micuta si slaba, nu arata de varsta ei, dar uneori se gandeste ca poate fi ceva rusinos. Voi ce credeti?

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu e motiv de ruşine dar nici motiv de mândrie!
Nu este o onoare şi nici ceva de condamnat faptul că e virgină la 18 ani, mai ales dacă nu a avut nicio relaţie.
Dacă totuşi are o relaţie de măcar 4-5 luni şi s-a ajuns în respectiva relaţie la discuţia despre asta şi ea umblă cu "nu cedez", "îl aştept pe făt-frumos pe cal alb care să m-aştepte 5 ani că doar îs virgină ce pana mea" şi alte dintr-astea, ei bine atunci are ea o problemă.
În rest, pur şi simplu este şi-atât.
Virginitatea nu e o virtute dar nici un handicap. Bucata aia de carne nu o face mai sfântă sau puritatea în persoană!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pe cuvant daca va inteleg...

Nu e mare branza sa fi virgina la 18-20 de ani, cunosc o gramada de fete care asteapta 'persoana potrivita', asa ca amica ta nu e deloc speciala!

Toti o tineti langa cu : 'felicitari ca esti virgina' de parca e asa de greu sa ramai pana la o varsta maturarolling on the floor Ce, mori daca nu iti pierzi virginitatea pana la 17 ani?!laughing

Deci sa stea linistita ca nu e in niciun caz singura virgina din lume!

Mai sunt si fete cu 'vise'!

| Bacemi a răspuns:

Asta nu e o rusine. Nu consider ceva negativ. Mai bine asa decat o fata care se culca oricand, cu oricine. Probabil nu a intalnit persoana potrivita. Crede-ma ca daca intalnesti persoana potrivita, oricat de conservatoare ai fi, cedezi ceva mai repede.

| Vizitiul a răspuns:

Nu e motiv de rusine, dimpotriva, e motiv de mandrie. Numarul fetelor virgine tinde sa scada, multe incepandu-si viata sexuala de la varste fragede.

| irina20 a răspuns:

Ar trebuii sa se mandreasca nu sa-i fie rusine.
E foarte usor sa te culci cu un baiat, oricine poate sa faca asta, e mult mai greu sa vrei dar sa nu o faci!

| 3ntzz a răspuns:

Asa s-a nascut, asa a facut-o Dumnezeu.Ma refer la faptul ca e slabutza si nu arata de varsta ei.Si in legatura cu virginitatea, in ziua de azi daca la 17 ani esti virgin esti fraier dar dupa parerea mea nu asa sta treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca nu este nimic rusinos si sfatuieste-o ca in momentul in care se hotaraste s-o faca sa-i explice respectivului totul pentru ca omul sa-si dea seama complet de situatie pentru ca il va face fericit, crede-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am fost pana la 23 de ani, dupa nunta Si primele zile dupa nunta, au fost absolut fantastice, sa stii ca te darui celui ce ti s-a dedocat pentru o viata intreaga, ca nu trebuie sa te ascunzi, ca nu sunt in pat si fantome ale trecutului, ca si Dumnezeu e bucuros de placerea ta.