| alynkamalinka a întrebat:

Ce pastile pot lua pentru nu a fi insarcinata?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce-ti recomanda ginecologul dupa consult.

| mgtow a răspuns:

Melliane

| Zenithf a răspuns:

Esti credincioasa? Atunci poate te intereseaza sa citesti mai intai asta: http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm
Daca vrei sa faci, atunci de ce nu folosesti prezervativul? Bravo @Cronki, un raspuns super. :)

| pengu a răspuns:

Intelegand din intrebarile anterioare ca esti insarcinata...nu prea ai ce pastile sa mai iei acum. mai bine incearca sa vorbesti cu ai tai, mergi la ginecolog si gasiti impreuna o solutie la problema ta.winking

| claudiea79 a răspuns:

Trebuie sa mergi la ginecolog doctora iti spune ce este de facut.

| luciana200972 a răspuns:

Pai e cam complicat, se pot lua pastile anticonceptionale numai la sfatul medicului ginecolog sau endocrinolog au dc ai facut deja sex si nu te-ai protejat si au trecut mai putin de 72 de ore poti lua pilula de a 2a zi, dar nu face abuz. in rest ce sa-ti zic cauta o metoda de contraceptie potrivita pentru tine.

| Cronki a răspuns:

Pastila se cheama: latexpecapusor

| BOGDAN a răspuns:

Sunt o gramada... laughing

| blondabex a răspuns:

Poti lua anticonceptionale dar intai du-te la ginecolog
si intreaba