| stef_1515 a întrebat:

Ce pot face sa conving o fata care spune ca vrea doar sa fim prieteni sa inceapa o relatie cu mine? Cica nu simte atractie - si aici nu e vorba de atractia fizica!

8 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Nu prea ai ce face. Daca nu simte nimic pentru tine, nu ai cum sa o obligi.Las`o in pace si cauta in alta parte.

| silver19 a răspuns:

Daca te-a refuzat inseamna ca nu vrea si gata...move on, am incercat si eu si crede-ma in zadar, mai rau va amagiti daca unu dintre voi nu simte la fel, deci NEXT parerea mea! nu se meritawinking

| Razvan_9009 a răspuns:

Daca nu ai acel ceva cu care o sa impresionezi si o plictisesti nu te mai agita nu e potrivita pentru tine e un mare pas de la prietenie la iubita crede-ma am facut si eu greseala asta de nenumarate ori

| InGeRaSh FitZoS a răspuns:

Pai. daca nu te place nu stiu poti sa lasi fata in pace sau sa o impresionezi de fiecare data cu ceva poate pana la urma cedeazatongue xoxo

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Poate ca nu te iubeste sau ca nu este inca pregatita sa inceapa o relatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfui.cam asa sunt eu in situatia acelei fete. e asa de aiurea sa fii in pielea ei. mi s. a intamplat cu prietenul meu cel mai bun.

| lorant101010 a răspuns:

Frate esti ca mine toate fetele vor sa fie numa prieteni noi suntem ghinionistii sad

| stef_1515 explică:

Problema este ca de 1 an de zile incerc - este o colega si toata ziua suntem impreuna - eu sunt convins ca este jumatatea mea - am facut tot pentru ea - nu am plecat nici cand am aflat unele lucruri care ar fi speriat pe altii - am incercat sa merg mai departe si nu am reusit - ma surprinde ca dk nu vb cu ea sufera la fel de mult cat sufar eu ca nu avem o relatie - dk m-ar vedea doar ca un prieten f bun zic ca nu ar deranja-o faptul ca nu ne mai vedem si nu mai vb. chiar nu inteleg de ce nu se poate indragosti de mine din moment ce are o parere extraordinara despre mine si nu este nimic care sa nu-i placa dar nu poate trece de sent de prietenie. nu mai sunt pusti sa trec mereu la alta. ce sa mai fac?