| Klandestin a întrebat:

Ce pot folosi inloc de lubrifiant?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Saliva sau excitatie maxima, sa se lubrifieze natural.
Prezervativul de asemenea ajuta.
Daca vorbim de sex vaginal.
Daca vorbim de anal, ar fi bine sa ramai la lubrifiant, crema inodora sau ulei de masline de exemplu.

| Klandestin explică (pentru sofisis):

Am uitat sa zic ca despre anal este vorba! Mersi

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Scuipat

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai performant lubrefiant a fost inventat de natura si il ai mereu la indemana, aceasta fiind chiar saliva ta.

| peperonies a răspuns:

Ulei de masline.

| Holy2010 a răspuns:

In nici un caz ULEI daca folosesti prezervativ. Uleiul distruge latexul!

| Klandestin explică (pentru Holy2010):

Mersi. pai mai si folosesc

| Holy2010 a răspuns (pentru Klandestin):

Sunt 2 tipuri de lubrefianti pe piata
Pe baza de apa si pe baza de silicon. Ambele sunt compatibile cu prezervativele din latex dar uleiul nu este plus ca promoveaza proliferarea bacteriilor.
Cel mai bun e lubrefiantul siliconic. E mai alunecos si dureaza mai mult decat cel pe baza de apa care se poate usca.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Vaselina sau alifie in functie de gusturi

| danielbota a răspuns:

Margarina