| RobertG101 a întrebat:

Ce preferați să fiți, poliamoroși sau monoamoroși?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici o varianta, nu imi place ideea de poligamie,o viata in curvie,desfrau,dar nici monogamie cu aceea fata mereu, macar daca ar exista fete sincere, serioase, cum multe sunt curve, mai bine singur si linistit

| mihai69 a răspuns:

Nu prefer niciuna dintre variante, dar sunt deschis oricăreia.
Problema la poliamori este că toți cei implicați trebuie să accepte asta, altfel nu merge.

| Sofer a răspuns:

Niciuna.

| BryBard a răspuns:

Solo

| Asly a răspuns:

Dacă imi zici ce inseamnă, iți răspund

| sagetarius a răspuns (pentru Asly):

Poliamorul presupune relații consensuale intime cu mai mulți parteneri, în același timp. Poliamorul îmbină două cuvinte cu proveniență diferită: „poly", care vine din greacă și înseamnă „mai mulți/multe" și „amor", din latinescul „iubire". Cei care se definesc ca fiind polimoroși resping, de obicei, ideea de exclusivitate sexuală și relațională și insistă pe faptul că miza este construirea unor relații puternice și de lungă durată, unde sexul este doar o chestie, ca multe altele.

| Asly a răspuns (pentru sagetarius):

Și monoamoroșii?

| sagetarius a răspuns (pentru Asly):

Offf. nu e clar ca lumina zilei? relatii cu un singur partener!

| Asly a răspuns (pentru sagetarius):

Ok am ințeles

| Asly a răspuns:

Eu prefer monogamia