| anonim_4396 a întrebat:

Ce rost mai are viata daca murim?

Răspuns Câştigător
| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna!
Interesanta intrebare! Pai nimeni nu stie exact ceea ce este ciudat este faptul ca se termina totul asa de brusc si atunci noi ce rost mai avem? Traim atatea amintiri, emoti, sentimente.ca atunci cand murim sa ce? Sa uitam totstraight face.
Parerea mea este c anul are cum sa se termine totul aici. dupa parerea mea totul se bazeaza pe energii.Negative is pozitive.Asa cum este cand facem rau primim rau ianpoi din cauza energiei negative iar in cazut energiei pozitive este le fel.Deci cand murim eliberam o energie care reprezinta "fantomele"...si depinde cum am trait toata viata.SI mai exista posibilitatea ca atunci cand murim energia noastra sa mearga intr-o posibila alta dimensiune...deci nimic nu se pierde!happy
Sper ca ti-am fost de ajutor.si c anul te-am plictisit

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,daca treci prin ea ca pestele prin apa, chiar nu are nici un rost.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dar nu ne obliga nimeni sa ne traim viata.

Majoritatea isi bat joc de ei insisi.Cat despre moarte: viata este o cursa spre moarte.Fa-o doar mai amuzanta.

| CoquineNoire a răspuns:

M'a sunat frizerul si a zis sa nu uiti de programarea la tuns venele.

| BlueBird a răspuns:

Rostul vietii este acela ca chiar daca ai murit ai facut ceva folositor pentru ceilalti si urmasii o sa duca asta mai departe happy.

| BlueBird a răspuns:

Ce freza laughing. Ce nas ai zici ca e ala a lu " nu stiu" sau a lu andreea tonciu laughing)

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Si ce rost are moartea daca nu reinviem? happy
Pai are rost, ca o traim pana murim. In acest timp iubim, suntem raniti, uram, ne intristam, suntem fericiti, facem copii... etc.
mai exact traim viata, profitam de ea pana murim. incercam sa fim mandrii de viata pe care ne-am traito si sa realizam cat mai multe fapte bune care ne-au facut pe noi sa ne simtim excelent si tot o data pe restul cu care am intrat in contact.
intrebarea ta e ceva in genul: de ce sa ma mananc daca oricum pana la urma o sa ma c*c. happy

| Narcis2007 a răspuns:

Perpetuarea speciei...individul moare dar specia "traieste"

| lplostonyou a răspuns:

Vrei sa cresti si tu mare? sa te casatoresti,sa ai un sot care sa te iubeasca,sa ai copii pe care sa-i iubesti si ei la randul lor sa te iubeasca, sper ca ti-am dat suficiente motive ca viata merita traita, fiecare secunda.

| Jack a răspuns:

Copil retardat si emo happy!

| nicaruaga a răspuns:

Nu are niciun rost, impuscate

| Uilula a răspuns:

De ce vrei sa faci record de raspunsuri eu nu inteleg

| Ezzio a răspuns:

Geniala intrebare sa-mi bag ****...Din pacate nu exista nici un raspuns la aceasta intrebare

| LadyInBlack a răspuns:

Unde viata nu e ...nu-i nici moarte. Intrebarea ta e ceva gen : De ce ma mai sterg la c*r daca maine ma c*c din nou? rolling eyes

| rolfenstein a răspuns:

Copil retardat ce esti.ce fataaaa ai!laughing

| Nicoleta a răspuns:

Viata e facuta ca sa o traiesti atat cat e de scurta sau lunga.Ce-ar fi lumea daca toata lumea ar spune" ce rost are sa mai traiesc daca oricum mor"?

| caius a răspuns:

Viata in sine n-are rost. ce conteaza e modul in care ne traim viata

| emmaemilia a răspuns:

A zis cineva ca viata are vreun rost?laughing)))

| BonciuTalent a răspuns:

Post nut clarity

| Petrysor_Ursulet_1985 a răspuns:

Baaaaaaa ajunge opriti planeta eu aici cobor gata