| alexandrazuzy a întrebat:

Ce se intampla cu sperma cand ajunge in vagin

Răspuns Câştigător
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu stiu cati ani ani dar o sa explic ca la copii. In momentul cand baiatul elimina sperma in vagin(pasarica) micile creaturi existente in sperma se duc catre ovul (gandeste-te ca e un ou) atunci cand ajung acolo se unesc si rezulta un mic bebe. Daca nu se doreste asta baiatul trebuie sa se protejeze obligatoriu. Mai babeste de atat nu exista dar sa nu te puna naiba sa faci ceva fara prezervativ. Totusi cati ani ai?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ei,ce sa se intample,se lupta ea cu mediul acid al vaginului,mor spermatozoizii pe capete,dar cativa (destui)tot scapa eroic si inainteaza triumfator catre ovul, in pas alergator!
Acum, daca ovulul e bine dispus si e la ovulatie, il intrepatrund relativ usor, dar daca nu e la ovulatie...sau e prea micut si n-au ce face cu el,sau e bucati si iar n-au ce face cu el,asa ca pleaca,mor,sau se retrag dezamagiti.
Dar daca ovulul e la ovulatie,mare,frumos,rotund si imbietor,sar pe el,de-l transforma imediat in embrion,acolo sa vezi lupta,concurs si rivalitate,ca nici ovulul nu accepta pe oricine...
Si uite-asa,se naste embrionul,dintr-un ovul la ovulatie si-un spermatozoid campion, embrion care mai apoi migreaza incetisor spre uter unde se implanteaza si acolo, se formeaza, bine aparat, un bebe dragalas si plangaret...
happy
Asta se intampla cu sperma cand ajunge in vagin.

| LikeARollingStone a răspuns:

O sa avem un nepoteel! big grin

| mihai69 a răspuns:

Explodează! (cu efect întârziat, din păcate; cam 9 luni).

| Fatamuntilor a răspuns:

Cam in felul asta ai tu pe lume! Si uite asa un spematotoid mic norocos a crescut si a pus aceasta intrebare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se transformă în copii avortați din cauza celor ce fac sex la 12-16 ani sau în copii trimiși la orfelinate tot din cauza celor ce fac sex la 12-16 ani.

| StalkerSoul a răspuns:

Se duce catre ovulul femeii si ies bebelusii apoi laughing

| darkwisper a răspuns:

În momentul ejacularii, spermatozoizii si lichidul seminal sunt expulzati din ampula si epididim în uretra printr-o serie de contractii musculare.

Odata ajunsi în vagin, datorita mobilitatii lor, spermatozoizii trec prin cervix în uter, de unde îsi continua drumul spre tubele Fallopio. La acest nivel are loc fecundatia daca este prezent un ovul.

| Lamborghiniasx a răspuns:

O sa ai un copcilas!

| Loola19999 a răspuns:

Incepi sa economisesti bani pe scutece, hainute, lapte praf, biberoane, suzete, ai prins ideea. laughing

| fabi123 a răspuns:

Nu prea ai fost la ora de biologie.Cand sperma ajunge in vagin se duce spre ovulul femeii pentru a incerca sa fecundeze si sa creeze un copil, nu inseamna ca asta se intampla in 100% din cazur, dar in mod normal daca 2 persoane sanatoase fac sex neprotejat sunt multe sanse ca asta sa se intample.