| Kaaandreeea a întrebat:

Ce se intampla daca nu-ți vine ciclul intr-o luna? Sau daca întârziere.

4 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Pai daca ai avut relatii sexuale neprotejate si nu-ti vine cu siguranta esti insarcinata.Dar daca te-ai protejat se poate sa fie si o dereglare si sa-ti intarzie.Mai bine fa-ti un test de sarcina sa fi sigura.

| Kaaandreeea explică (pentru dannys):

Nu am avut relații sexuale... Nu știu ce s-a întâmplat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna un lucru absolut sigur si anume; 1. ) ori ca poate exista o sarcina daca au fost intretinute contacte sexuale neprotejate in perioada fertila a ciclului menstrual, si 2.) ca ciclul menstrual este unul NEREGULAT, IMPREVIZIBIL si acest lucru se datoreaza faptului ca glandele endocrine si sistemul hormonal nu functioneaza corect. In acest al 2-lea caz in mod cert devin necesare si obligatorii investigatiile medicale de specialitate. Multa sanatate!

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

Nu ai ciclu in acea lună