| Alex Ionescu a întrebat:

Ce substante contine lichidul pre-ejaculator?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Contine fructoza, mucine, apa, sare si proteine asemanatoare cu cele plasmatice.

4 răspunsuri:
| leny a răspuns:

Cu siguranta spermatozoizi(indeajuns de multi incat sa lase o fata insarcinata)...

| titusfresj a răspuns:

Spermatozoizi...asa stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Citeşte aici tot ce te interesează: http://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83
Pa, pa.

| Shteffy a răspuns:

Lichidul prespermatic nu contine spermatozoizi dar ii poate prelua din vecinatate. Distanta mai mare de 2 zile de la ultima ejaculare si fluxurile repetate de urina scad pana la zero acest risc. Uneori nu se gasesc deloc spermatozoizi in lichidul prespermatic si uneori, daca sunt prezenti, sunt neviabili.

Alteori acest lichid contine spermatozoizi viabili in principal datorita timpului scurt trecut intre ejaculari. Deci in mod accidental, lichidul prespermatic poate provoca aparitia sarcinii.