| Kioler a întrebat:

Cea mai grea intrebare adresata unui adolescent / unei adolescente: Iti place de el / ea?
Voi cum ati raspunde? Fara raspunsuri simple gen " nu ".

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Prea puține detalii.
Cine întreabă? De ce întreabă? Cine e prezent acolo?
Nici nu știm de cine naiba vorbești. El ar putea fi Brad Pitt.

| aXy99 a răspuns:

Pai daca mi-ar placea as spune ca da, eventual as si argumenta. In caz contrar, as spune nu, si la fel ca la primul caz as da un argument, dar as incerca sa nu fiu prea dur.

| Oana92 a răspuns:

La o astfel de intrebare poti raspunde cu ''da'' sau ''nu''. Restul e pentru poeti.

Si crede-ma, daca intrebi un adolescent care au fost sursele de inspiratie pentru poezia Luceafarul il incui mai tare decat o face intrebarea asta...