| simplej a întrebat:

Chiar asa de mult conteaza fizicul? Am vazut cupluri de tot felul...

21 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu nu stii ca ochii aleg primii?
Abia pe urma, sufletul si in cele din urma si creierul.
Desi, in ziua de azi, sufletul tinde sa fie tot mai neglijat...

| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca factorul cel mai important prin care se alege un partener si cel care face ca relatia sa continue, este viziunea asupra vietii si asupra tipului de relatie pe care si-o doreste fiecare.

Daca viziunea asupra vietii si asupra idealului de relatie coincid, sunt sanse mari ca relatia sa dureze macar 2-3 ani.

Fizicul conteaza si el, insa in timp ce pentru unii e cel mai important lucru, pentru altii este important insa daca atinge un anumit nivel sunt multumiti. Foarte rar, sunt si persoane pentru care fizicul conteaza foarte putin spre deloc atunci cand cred ca au gasit un suflet pereche.

Eu cred ca personalitatea este cel mai important factor, insa si fizicul conteaza.

| Miauti a răspuns:

Hai sa fim seriosi... conteaza fizicul. Si daca nu ar conta fizicul si frumusetea, sa mi spuneti cati dintre voi barbati ar sta cu asa ceva http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=15417125?

p.s fara sa fie bogata.

| Cosmiinna a răspuns:

Pentru mine una nu conteaza, si eu sunt de parere ca o femeie trebuie sa fie in stare sa cucereasca un barbat prin propria ei personalitate, inteligenta. pentru ca sa fim seriosi pustoaicele care-si folosesc pulpele pentru a atrage un barbat denota lipsa de caracter care pe la 30 de ani daca nu-si baga botox in bot si circa 5 operatii de silicoane se gasesc pe nicaieri pentru ca nimeni nu le mai baga in seama. Asa si cu baietii, au dat in toti boala muschilor, mama cand ii vad ma apuca voma!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmiinna):

Interesant raspuns, sunt curios, cand te uiti dupa un baiat (nu zic sa fie arnold) dar daca e inalt si slab te atrage mai mult ca unu care are ceva muschi, (repet nu ca arnold dar ceva ceva acolo)?

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum spuneam, aspectul fizic nu conteaza. dar sa nu fie umflat de steroizitongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmiinna):

"Asa si cu baietii, au dat in toti boala muschilor, mama cand ii vad ma apuca voma! ", serios?

preferi sa fie umflat cu bere si shaorma?

Te deranjeaza asa mult ca ii pasa de sanatatea lui si isi dezvolta corpul?

| Cosmiinna a răspuns (pentru Cosmin86):

Auzi draga. Fiecare cu gusturile lui, nu inteleg ce te bagi in seama. Una e sa mergi la sala si sa lucrezi incat sa fi sanatos si alta sa te indopi cu porcarii ok? Nu a spus nimeni nimic de shaorma sau pana mea, bye!

| PedoBarbie a răspuns:

Da. Foarte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza fizicul... cel putin pentru mine

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Conteaza personalitatea!

| xCrazyGirl a răspuns:

Da, din pacate fizicul conteaza cel mai mult si din cauza asta fetele cuminti sufera si javrele au prieten

| Cosmiinna a răspuns (pentru xCrazyGirl):

Aici iti dau dreptate!

| xCrazyGirl a răspuns (pentru Cosmiinna):

Mda, asa e mereu.

| Didishorr a răspuns:

Pentru mine nu conteaza fizicul, daca 2 persoane se iubesc cu adevarat se accepta asa cum sunt

| Lindoro a răspuns:

In cele mai multe cazuri conteaza BANII. Daca esti barbat, indiferent de cum arati si ai bani ai femei frumoase, masini, case. Daca esti o femeie frumoasa nu prea o sa te intereseze aspectul fizic al barbatului ci banii lui.

| girlpoisson555 a răspuns:

Cum se spune un bărbat nu-și întoarce capul pe stradă după sufletul unei femei sau invers. În principiu suntem leșinați după ambalaje care de fapt se deteriorează în timp, își pierd valoarea aspectului, frumusețea și atunci ce mai rămâne? Rămâne doar frumusețea interioară cea pe care noi, toți o ignorăm deoarece repet, suntem leșinați după ambalaje. Noi avem tendința de a alege persoane cu un fizic plăcut, frumos, dar ne-am întrebat vreodată, interiorul o fi la fel de plăcut și frumos? Fizicul atrage, comportamentul, frumusețea interioară cucerește. În concluzie, frumusețea exterioară, fizicul, nu țin o eternitate, în schimb de frumusețea interioară a sufletului ne putem bucura mereu.

| Alin_Danutzz_1999 a răspuns:

Frate din experienta mea conteaza cam 62%

| LauraSauLura a răspuns:

În societatea de azi, fizicul e cel mai important, de ce? Pentru ca lumea pune pasiune în ceea ce faci ca sa arăți bine... sau ce îți cumperi! cei care au iubit pentru personalitate nu pentru aspect, sunt niște oameni unici. Pentru mine nu contează frumusețea ( frumusețea e trecătoare, dar personalitatea rămâne pe veci) degeaba iubești pe cineva Pentru ca e "sexy" dar are un caracter prost!

| Lailly a răspuns:

Ştii...întrebarea ta nu are un răspuns concret.Asta depinde de fiecare persoana în parte pentru că toţi suntem diferiţi (din fericire sau din pacate). Pentru cine îşi doreşte o relaţie adevărată,bazată pe sentimente,dragoste,comunicare nu contează aspectul fizic aproape deloc, contează ca persoana de lângă tine să ştie să aprecieze lucrurile simple, adevărate.Să îţi înţeleagă şi să îţi aprecieze modul de a gândi, felul cum te comporţi, să te accepte pe tine în totalitate! Pentru că dacă este iubire adevărată cel de lângă tine te va vedea cel mai frumos şi mai preţios şi nu te va compara niciodată.
Fiecare individ în parte are şi părţi frumoase şi părţi urâte depinde doar de tine pe care vrei să le scoţi mai mult în evidenţă. Dragostea şi cuplul nu depinde neapărat de cum arătăm pe afară să zic aşa.Depinde de TOT ce însemnăm noi, de la felul cum vorbim până la felul cum ne îmbrăcăm sau. Poţi fii fericit cu o femeie mai puţin populară,mai puţin frumoasa care să vrea să staţi doar voi doi, careia să îi placă plimbările în doi,lucrurile foarte simple să îţi înţeleagă nevoile şi defectele,care să fie lângă tine oricând. Sau poţi să fii cu o femeie care adoră cluburile, popularitatea,banii, excesul să fie păpuşă dar care la cea mai mică ceartă sau greşeală a ta să fugă pentru că ea merge pe principiul "dacă ai bani şi mai arăţi şi bine eşti perfect! Dacă nu le mai ai tum, găsesc altul."
Depinde doar de tine dacă alegi să stai cu o persoană doar pentru "ambalaj" sau dacă stai pentru ce este ea cu adevărat.
Merită să pui prea mult preţ pe aspect şi să fii nefericit sau merită mai mult să laşi aspectul la o parte, să te bucuri de simplitate nu de exces, să fi fericit şi să ''citeşti'' o persoana pentru ce este ea cu adevărat?!

| ßąßiiiTm a răspuns:

In ziua de azi doar fizicul conteaza nimeni nu se mai uita la sufletul tau sa fim seriosi toti cauta sa arati bine si sa ai bani...alfel nu vei fi bagat in seama