| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune cum sa trec peste prima dragoste?
de 3 saptamani ma chinui sa trec peste cand cred ca am reusit primesc un mesaj apel de la ea si revine toata suferinta x10.
Nu mai pot sa ma ascund de familie plang incontinu si nu mai am unde sa fug sa ma ascund... prieteni nu am, ea a fost cea mai apropiata persoana de mine, ma tradat, si cel mai rau ma doare ca nu mai vrea nici sa fim prieteni. Trec printr-o perioada grea si am nevoie de cineva in care am incredere si din pacate ea e singura persoana in care am incredere.

Răspuns Câştigător
| Axde a răspuns:

Daca plangi nu o faci sa se intoarca. Ocupa-ti mintea cu altceva. Doar ai o viata de trait. Baietii cand iubesc prima data acorda incredere deplina fetei, a doua oara increderea se injumatateste, a treia oara la fel... si tot asa. Sunt lectii prin care trebuie sa trecem pentru a ateriza bine cu picioarele pe pamant.
Tu ai spus -e prima fata cu care ai putut vorbi fara teama, daca nu se mai poate face nimic resemneaza-te si ia-o de la capat. Ai vazut ca e posibil sa vorbesti cu sexul opus, si noi suntem fiinte ca voi. Fii tu insuti si totul va decurge normal! Sunt atatea fete singure in jurul tau, sigur vei gasi una cu care sa te potrivesti si care sa iti merite incredrea. Daca nu treci la urmatoarea si tot asa. La urma urmei ea are de pierdut daca isi bate joc

9 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Du`te si gaseste`ti alta.Nu`ti trebuiesc prieteni si fete mai sunt o multime.Stai si plangi in perna ca o **** in timp ce trece viata pe langa tine.O sa ajungi un barbat grozav.

| FanulMeu a răspuns (pentru WaterDrop):

Intr-un final ti-am ascultat sfatul, mersi, de data asta i-am spus eu clar ca ori vine la mine ori sa nu mai ma caute (ok nu a fost exact cum ai spus tu dar macar acum cred ca am trecut peste ). Mersi happy

| ExprimareLibera a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu activități constructive si încearcă să uiți de persoana respectivă. Cel mai bine e sa devii puțin mai indiferent, să nu "pui botul" din prima.

| Axde a răspuns:

Peste ceva timp nici nu o sa iti mai aduci aminte, daca arunci toate amintirile si nu o mai vezi deloc.
Despartirile sunt dureroase dar aproape toti trecem prin asta macar o data in viata si nu a murit nimeni sanatos din asta.(sper ca nu ai ganduri de suicid) au gasit in timp pe cineva mai bun care nu i-a dezamagit si acum sunt fericiti, impacati. isi aduc aminte cu un zambet pe coltul gurii de prima iubire.

Lasa timpul sa te vindece si vezi-ti de viata in continuare cum era inainte de relatie.

| FanulMeu a răspuns (pentru Axde):

Nu sunt prea sociabil si e prima fata cu care am putut vorbi fara sa imi fie frica/rusine, mi-am pus toata dragostea si toate sentimentele in ea si acum de cate ori ma gandesc la ea imi vine sa plang

| FanulMeu a răspuns (pentru Axde):

Mersi happy

| Axde a răspuns (pentru FanulMeu):

Daca plangi nu o faci sa se intoarca. Ocupa-ti mintea cu altceva. Doar ai o viata de trait. Baietii cand iubesc prima data acorda incredere deplina fetei, a doua oara increderea se injumatateste, a treia oara la fel... si tot asa. Sunt lectii prin care trebuie sa trecem pentru a ateriza bine cu picioarele pe pamant.
Tu ai spus -e prima fata cu care ai putut vorbi fara teama, daca nu se mai poate face nimic resemneaza-te si ia-o de la capat. Ai vazut ca e posibil sa vorbesti cu sexul opus, si noi suntem fiinte ca voi. Fii tu insuti si totul va decurge normal! Sunt atatea fete singure in jurul tau, sigur vei gasi una cu care sa te potrivesti si care sa iti merite incredrea. Daca nu treci la urmatoarea si tot asa. La urma urmei ea are de pierdut daca isi bate joc

| RoDanny a răspuns:

Fa-ti si tu prieteni nu ai vecini, colegi imprieteneste-te cu ei si treci peste asta cate fete sunt pe lumea asta happy

| vlad234158 a răspuns:

O poveste trista imi pare rau incearca sa te invelesti balta e plina de peste cine stie poate era chiar o curva. Las-o ea pierde tu castigi am trecut si eu prin asta pe mine m-au ajutat colegi de la scoala clasa mea si mai mari asculta prietene eu nu sunt primul baiat care a patit-o si tu la fel ea tea pierdut si tu nu o meritai