| Cryssu28 a întrebat:

Cine stie ceva povesti frumoase de dragoste? :X

Răspuns Câştigător
| sarbucristina a răspuns:

El: Buna iubirea mea!
Ea: Buna dragostea mea!
El: Cum te mai simti?
Ea: Sa stii ca nu prea bine.
El: Ce a spus doctorul?
... Ea: Te rog nu! Lasa doctorul, tine-ma in brate.
El: Ce a spus?
Ea: A spus de toate, a spus totul, a spus ca inima mea nu e buna si ca totul s-a terminat!
El: S-a terminat?
Ea: Da s-a terminat, maine eu nu ma voi mai trezi, in seara aceasta odata ce voi inchide ochii nu am sa ii mai deschid niciodata.
El: Ce?
Ea: Te rog uita-te in ochii mei, acum cat ii pot tine deschisi si spune-mi ca nu ii vei uita niciodata.
El: A privit fata in ochi, a sarutat-o pe frunte si a plecat acasa.
In urmatoarea dimineata el merge la spital. Odata ajuns acolo se opreste in fata doctorului si spune : Doctore inimile noastre sunt compatibile?
Doctorul: Riscul este prea mare, odata ce facem acest transplant si nu reusim sa punem inima artificiala in loc, puteti muri in mai putin de cateva secunde.
El: Da, vreau sa risc!
Asa a si facut, a riscat... I-a dat inima fetei, iar acesta la randul lui a murit.
Atunci cand fata s-a trezit, a gasit toti prietenii lui, si parintii plangand...
Ea: Mama! Ce s-a intamplat de ce plangi si el de ce nu a venit?
Mama: Draga mea nu ştiu cum să iti spun! Inima care bate in pieptul tau, este a lui.
Ea: Nuuuuuuuuuu! Mama nuuu... Te rog nuuu, spune-mi ca nu este adevarat!
Mama fetei ii lasa un bilet scris de el cu o zi inainte, dupa care iese din salon. Fata deschide tremurand acel bilet si il citeste: Draga mea, cand tu vei citi acest bilet, eu nu voi mai fi. Te rog sa nu iti faci griji pentru mine. Atunci cand vei simti un fior pe piele priveste spre inima si sa stii ca acolo sunt eu. Inima mea iti va apartine pentru todeauna. Asta e ceea ce am vrut! Acum, te rog sa te calmezi! Si nu fa nimic impotriva acestui lucru, m-as simti trist sa stiu ca tu vei pati ceva. Continua sa traiesti viata pe pamant si atunci cand va veni timpul tau, ma vei gasi aici, sus... Amintiţi-vă "I Love My Little One" Ea a mers la mormantul baiatului si a spus: Eu iti promit iubirea si iti promit ca voi avea grija de inima noastra. Inima pe care eu voi iubi pentru totdeauna.
Este o poveste de dragoste cam tristasad

| Ukka96 a răspuns (pentru sarbucristina):

Ce draguttt:X:*crying(

| sarbucristina a răspuns (pentru Ukka96):

Dasad

7 răspunsuri:
| melynda a răspuns:

Eu! a mea... dar aproape ca majoritatea povestilor de dragoste se termina urat

| adriang95 a răspuns:

Lasa internetul si citeste Maitreyi de Eliade...

| mystery1girls a răspuns:

Încearcă şi pe blogul ei, poate îţi place ceva:

https://sangesitrandafiri.wordpress.com

| AcicoxD a răspuns:

Uite o poveste frumoasa :3.

Eu ♥ internet!

| bichplease a răspuns:

1.-Iubi jucam ascunsa?
-Da iubi, daca te gasesc te sarut tongue
-Daca nu ma gasesti sunt dupa usa.
2. Când te văd pe tine, ce se întâmplă în inima mea:

_________/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_

◑ Când te văd pe tine, ce se întâmplă în stomacul meu:

εїз ஐ εїз ஐ εїз ஐ εїз ஐ εїз ஐ εїз ஐ εїз ஐ εїз ஐ εїз

◑ Când te văd pe tine, ce se întâmplă în capul meu:
hgshghdsighdsnbktyresjeyeyisehse
3.Ea: Urasc faptul ca esti ma inalt ca mine.
El: Hei. Eu insa cred ca e un avantaj pentru tine.
Ea: De ce zici asta?
El: «Pentru ca la fiecare imbratisare a mea, tu imi poti asculta inima ce bate doar pentru tine ♥
4.El: încă te mai iubesc.
Ea,: eu nu. Îmi pare rău.
El: atunci prefă-te!
Ea: poftim?
El: prefă-te că mă iubeşti.
... Ea: de ce?
El: pentru că am nevoie de iubirea ta.
Ea: nu are sens. Ţi-am spus.
El: te rog. Doar fă-o.
Ea:. te iubesc!
El: dacă nu ma iubeai cu adevărat, nu o spuneai.
5.Ea : dragule, descrie-ma in doua cuvinte.
El : a mea! ♥
6.El: Te-ai schimbat.
Ea: Cum m-am schimbat?
El: Nu stiu, esti mai rece...
Ea: Păi după atâtea dezamăgiri, cum ai vrea să fiu?
7.El : Iartă-mă.
Ea : Ţine paharul acesta!
|Băiatul ia paharul.|
Ea : Acum trânteşte-l pe jos!
|Băiatul îl trânteşte, paharul se sparge în zeci de bucăţi.
Ea : Acum spune-i " Iartă-mă " şi vezi dacă se reface!
8.El: I love you.
Ea: Ce?
El: Je t'aime.
Ea: Ce?
El: Seni Seviyorum.
Ea: Poftim?!
El: Te iubesc, la naiba!
Ea : Stiu, am vrut doar sa o aud mai des!♥
9.El: Buna.
Ea: Buna.
El: Este adevarat ca esti cu altu?
Ea: Da.
El: Se pare ca m-ai uitat foarte repede
... Ea: Tu mi-ai spus sa o fac
El: Stiu..am gresit.dar vroiam sa iti spun ca imi lipsesti enorm
Ea: {Cu lacrimi in ochi} De ce te intorci acum, cand am reusit sa nu ma mai gandesc la tine..de ce te intorci si imi spui ca iti lipsesc...de ce imi complici atat de mult lucrurile? sad
El: Vreau sa iti pun o ultima intrebare, si dupa o sa dispar din viata ta definitiv {Ea incepe sa planga}
El: Mai simti ceva pentru mine? Te rog sa imi spui adevarul
Ea:...
El: Ah. Am inteles. ADIO
{Ea se aseaza pe trotuar, incepe sa planga si sa tregure}
El: {Intoarce-te inapoi}
Ea: {Se ridica si incepe sa fuga}
El: {Fuge dupa ea. O prinde de mana si o opreste}
Ea: Ce mai vrei?
El: Am facut o greseala foarte mare..stiu..dar daca te las acum sa pleci nu o sa imi iert aceasta alegere niciodata
Ea: {Il priveste in ochi nespunand nici un cuvant}
El: Crede-ma, Te Iubesc ♥
Ea: {Se apropie de el si il saruta}
El: Este un ADIO?!
Ea: Nu! Este un NU MA MAI LASA NICIODATA ♥
10. Ziua îndrăgostiţilor ♥
EA: Bună!
EL: Bunăă!
EA: Uite, ăsta este cadoul meu de ziua îndrăgostiţilor ♥
[el desface cadoul şi găseşte un ceas ]
EL: Mulţumesc ♥! Uite, ăsta este cadoul meu, dar înainte să-l deschizi vreau să-ţi spun că nu mai vreau să fiu prietenul tău. Ea fuge acasă plângând.
[deschide cadoul, şi găseşte un inel pe care scria : " Acum vreau să fiu soţul tău vrei să te căsătoreşti cu mine? " ♥