| EUeStEEu a întrebat:

Cineva care a avut o poliție spontană? Cum va.ati simțit,vi se pare interesant? Și aș vrea,daca se poate, și varsta

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"| EUeStEEu a întrebat: Cineva care a avut o POLIȚIE spontană"

?

| EUeStEEu explică (pentru sierra1):

Poluție* autocorectorul

| corbulalbrosu a răspuns:

Procesu de ejaculare spontana si involuntara de sperma adica asa numita POLUTIE se produce de obicei in timpul somnului cunoscut sub denumirea de ''vise umede'', se produce in cazul baietilor de varsta pubertatii precoce, preadolescentine, dar si in anii ulteriori pana ce isi va incepe viata sexuala reala.
Organele reproducatoare (sexuale) masculine functioneaza/sunt in activitate de regula si pe perioada noptii, in timpul somnului. Penisul intra in erectie de obicei ca urmare a unor vise erotice şi elimina un lichid albicios de culoarea laptelui. Acest proces fiziologic absolut normal, se numeste ejaculare, iar lichidul eliminat poate fi chiar si sperma. Nu este un motiv de ingrijorare, pentru ca s-ar putea nici sa nu-ti aminteşti ce s-a intamplat (visat) in timpul somnului, doar sa intelegi ca s-a intamplat ceva, datorita petelor care au ramas pe lenjeria intima Acest fenomen este unul normal si se numeşte „poluţie" nocturna. De obicei, baietasii tineri au primele polutii la vârsta de 12-13 ani si reprezinta semnalul de incepere a maturizarii organelor sexuale si al posibilei capacitati de a procrea/concepe copii. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Ceva de ne mai văzut pana acum.

| Bozgi200 a răspuns:

E o senzație unică. Se simte foarte bine, dar ca dupa te simți slăbit rău și ti se face somn laughing)