| VacutzaRoscata a întrebat:

Cola light ingrasa?
funda love struck

6 răspunsuri:
| florynna903 a răspuns:

Da pentru ca sucurile ingrasa

| FericituIndragostit a răspuns:

Mai bine fara cola si fara scuri acidulate,(daca ti la cum aratiwinking )

| heiii a răspuns:

E cam stupida intrebarea nu crezi? ia o sticla e cola light. uitete la glucide...lipide.etc.si ai terminat povestea.ma surprinde lenea oamenilor:O

| Cayus a răspuns:

Dimpotriva, sa explic sa iteleaga si alti romani : in traducere Diet Coke. avand mai putin zahar si alte substante e chiar mai sanatos decat cola normal. Dar eu iti recomand Pepsi pentru ca, contine mai putina cofeina. Oricum rasp la intrebarea ta e NU big grin

| LolLzz a răspuns:

Toate sucurile de tip: cola, pepsi ingrasa ca dracu incearca 1 saptamana sa bei doar cola si sa te sperii cand te pui pe cantar

| Pancamo a răspuns:

Cola light, zero deregleaza metabolismul mult mai tare decat cele cu zahar. Cele mai nesanatoase alimente sunt cele light.Si da, ingrasa rau de tot, luna trecuta am stat zi de zi pe cutii de cola, maxim 3-4 /zi si am luat 4 kg in greutate, sa nu mai spun ca incepusera sa ma doara si oasele(de la acidul prezent in bautura)mentionez ca am mancat destul de sanatos si la ore decente. M-am lasat de tot de baut COLA si se simte din plin, asa ca draga vacutzo, bea laptic big grin