| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Considerati ca a fi homosexual este ceva normal, sau este o boala mintala? Incurajati relatiile dintre persoane de aceelasi sex?

15 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Nu e normal.Ca orice fiinta si omul e genetic structurat sa se imulteasca si sa duca specia mai departe...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e ceva normal, dar nicio boala mintala nu o considera, mai degraba o anomalie...

Nu le incurajez, dar nici nu le condamn

| corbulalbrosu a răspuns:

Homosexualitatea dupa cele mai noi cercetari si studii medicale este considerata ca fiind o particularitate genetica la fel ca si in cazul in care o femeie alba casatorita cu un negru poate naste un copil cu genele aranjate conform matricei mamei si va fi un copil cu pielea alba sau daca matricea genetica va fi preponderent mostenit de la tata va naste un copil negru. Exista un studiu efectuat de medici si cercetatori pe 2 frati gemeni univitelini dintre care unul este homosexual iar celalalt este normal din punctul nostru de vedere. Nu se poate explica aceasta diferentiere in cazul celor 2 frati deoarece au crescut si dezvoltat in exact aceleasi conditii.

| mihai69 a răspuns:

Nu e o boală. Nici ceva normal, în condițiile „normalului" general acceptat azi de societatea noastră. Dar nu e nici ceva ieșit din comun.
De încurajat, nu încurajez nimic. Relațiile intime dintre oameni, indiferent de sexul lor, trebuie să fie mereu liber consimțite de către ambii parteneri, nu să fie urmarea unor „încurajări".

| LoveSleep a răspuns:

Nu e ceva normal.
Nu-mi pasă, atâta timp cât nu se trezesc că vreau să adopte un copil.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru LoveSleep):

" atâta timp cât nu se trezesc că vreau să adopte un copil." rolling on the floor) made my day

| LoveSleep a răspuns (pentru Mihai_Miţă_1999):

Eram serios.
Gândește-te și tu. Copii învață de la părinți iar posibilitatea ca și el să fie gay la rândul său este de 99%.
Peste vreo 20, 30 de ani o să ne trezim împânziți de gay.
Îți dai seama că n-o să mai putem merge nici la cinema, nici la meciuri la stadion, nicaieri. O să te trezești violat, iar când o să întrebi "Bă, care e gay aici?" O să auzi în cor: "Toți!"

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ok. Am prins si partea sarcastica si cea serioasa.

| OldSoul a răspuns:

Nu am prejudecati, sincer sa fiu, nu e tocmai normal, dar personal atat timp cat ar exista iubire intre ei nu as vedea vreo problema.
Fiecare cu preferintele lui.

| Alcyon a răspuns:

Freud spunea ca toti oamenii sunt bisexuali, dar societatea ii orienteaza catre sexul opus. Și n-ar fi exclus sa fie asa. Gandeste-te ca numeroase persoane ce se declara hetero se uita la filme porno cu lesbi/gay. Foarte multi oameni chiar se simt atrasi de ideea de a o face cu indivizi de acelasi sex, chiar daca refuza s-o admita din cauza educatiei primite, sau a faptului ca aceste relatii sunt un tabu. Sa zicem ca indivizii homo sunt mai inclinati catre acest gen de relatii decat altii.

| ubox7007 a răspuns (pentru Alcyon):

Numa un intelectual ar putea spune asta si sa mai si creada ca vorbeste serios.

| Lawliet14 a răspuns:

Majoritatea homosexualilor au devenit asa pentru ca au experimentat cu persoane de sex opus. E o deviatie spre care daca aluneci, trebuie sa te lasi in opinia mea. Si mai sunt si altii, cei care sunt bolnavi mintali. Eventualii copii ai lor, nu pot sa traiasca cu mama si tata.

Răspuns utilizator avertizat
| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Nu le incurajam, dar totusi prefer sa nu se sarute doi barbati pe strada, in club sau in locuri publice, valabil si pentru femei, exclus lesbienele din filmele porno

| 4cidr41n a răspuns:

Este ceva normal, si singurul lucru pe care l-as incuraja e sa fi tu insuti.