| Anielad a întrebat:

Credeți că este normal că împlinesc degrabă 18 ani și încă nu am avut relații sexuale? Deși prietenesc cu un băiat de 3 ani și acum ne certam foarte des... Poate acum în zilele noastre e normal sa ai relații înainte de căsătorie dar eu nu sînt de aceeași părere...Voi ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Categoric sexu e important intr-o relatie, ba chiar pot spune ca iubirea e alimentata de sex.barbatii iubesc dar vor si sex, la femei e mai greu pentru ele e mai important ce simt.Acum in cazu tau 3 ani e o gramada si ar trebui sa dai si tu ceva. Sincer macar pentru ca ti-a demonstrat de nenumarate ori ca te iubeste.Pot spune ca si eu m-am certat grav cu iubita pe tema asta.pai ce e asta.Ori avem o relatie ori nu.Inteleg e mai greu dar nu se rezuma totu la plimbari in parc si trandafiri.mai facem si dragoste daca ne iubim cu adevarat. Pana la 18 ani ai scze pentru ca inca esti mica dar dupa aia ai mare grija ca te transformi intr-o egoista.Bine ca important e sa o faci atunci cand esti tu pregatita, insa dupa 3 ani ce mai vrei. Sunt 3 ani si e ff mult. Dupa mine orice fata de peste sa zic 20 de ani care refuza sa faca sex dupa hai sa nu fiu nesimtit 5 luni de relatie fie e cu capu fie nu iubeste cu adevarat.Cu asta am zis tot.seara faina tu alegi.

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca tu inca gandesti ca pe vremea comunismului iti sugerez sa il lasi pe baiat in pace e destul ca iai nenorocit 3 ani de tinerete nu-l nenoroci pe viata cu apucaturile tale de femeie la menopauza, da si el prost ca sta cu tinewinking

| Anielad explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Păi dacă m-a răbdat atît înseamnă că mă iubește cu adevărat... Sînt denul de fată care își dorește unul pentru totdeauna!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Anielad):

Trist ca gadesti asa, nimic nu iti garanteaza ca va sta cu tine toata viata

| minrest a răspuns:

Da, este normal. Normalul tot asta ramane, chiar daca anormalii sunt multi.

| Alcyon a răspuns:

Daca va certati des, nu cred ca are sens sa o mai lungiti. Sa stii ca sexul nu poate salva o relatie.

| Hitback a răspuns:

O sa ai timp. Abia ai 18. Pana la 40 poti sa faci cat vrei. Nu te grabi.

| Anielad explică (pentru Hitback):

Mulțumesc de înțelegere.

| sparkyy1990 a răspuns:

Pai poate asta e cauza certurilor lipsa contactului sexual nu e ceva normal dar un baiat asteapta ceva de la o fata chiar daca are rabdare dar si rabdarea dispare

| Anielad explică (pentru sparkyy1990):

Sînt de acord, dar dacă mă iubește v-a aștepta să ne căsătorim, corect ar fi așa?

| sparkyy1990 a răspuns (pentru Anielad):

Depinde de ce gen de baiat este dar in principiu daca a asteptat pan acum mai asteapta o vreme succes. funda?

| anaaremere123 a răspuns:

Normalitatea este subiectiva. Daca tu ai decis sa astepti pana la casatorie nu ar trebui sa iti spuna nimeni sa faci altfel. Tu trebuie sa decizi cu cine si cand vrei sa fie prima oara.

| SadBlackAngel a răspuns (pentru anaaremere123):

Prima oara va fi cu vibratorul

| anaaremere123 a răspuns (pentru SadBlackAngel):

Din partea mea poate sa fie si cu un caine. Nu este treaba mea sa judec.

| SadBlackAngel a răspuns (pentru anaaremere123):

Nu i-ar placea cu un caine, cu un elefant poate

| ciprian123456789 a răspuns:

Bravo! Mai rar asa fata.

| fencibi a răspuns:

Nuuu e normallaughing. Da-o acum ca mai tarziu se strica:*laughing