| stefy01stefy a întrebat:

Credeti ca ar fi vreo sansa sa fiu gravida daca am facut-o cu prietenul meu acum 2-3 luni(el nu a ejaculat in mine), dupa care la 2 zile mi-a venit ciclul, apoi am facut un test de sarcina si a iesit negativ, iar ciclul imi vine apoximativ regulat(cu 2 zile pana sau dupa data ultimului ciclu). Specific: de la o vreme ma cam doare burta, credeti ca am racit sau poate sunt gravida. Vreau sa mai fac un test, credeti ca va iesi tot negativ? Dau fundita

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai proabil nu esti insarcinata.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu erai in perioada fertila(dupa 2 zile ti-a venit ciclul), nu a ejaculat in interior, primul test ti-a iesit negativ si de atunci au trecut 2-3 luni, timp in care ciclul ti-a venit normal. Poti face cate teste doresti, e imposibil sa fii insarcinata!

| xXCrystyanXx a răspuns:

Fratilor, nu va inteleg.O s-o spun odata pentru totdeauna. DACA A FOLOSIT PREZERVATIV NU ESTI GRAVIDA. Daca nu a folosit prezervativ dar nu si-a dat drumu` in tine, sunt sanse sa ramai gravida.De ce? Pentru ca penisul scoate un lichid preejucaltor(sau cum ii zice) care contine spermatozoizi.

| Agentulx a răspuns:

Nu stiu daca poti fi gravida, dar totusi ai 15-16 ani totusi nu e cam devreme pentru sex.Du-te la scoala!

| GGeorgel a răspuns:

Din cate zici, toate semnele arata ca nu dar sa fi sigura, ar trebui sa iei mai multe teste 3-4 si sa compari rezultatele...e cea mai simpla si relevanta solutie.winking

| inutzza21 a răspuns:

Depinde... Ai facut sex protejat sau neprotejat? Daca e a doua varianta sunt riscuri sa ramai gravida, eu zic sa mai faci un test de sarcina. Succes

| DamnedDark a răspuns:

Daca zici ca e devreme cum ti se pare asta?, una de la mine din clasa ( a-7-a B)se... cu unu (de la 7a) zilnic!

| Stefanutza_9781 a răspuns:

Cum ai putea fi gravida? pai in astea 2 luni trebuia sa ai diverse simptome(ameteli,stari d voma, dureri d cap) plus ca acum s'ar cunoaste burtica. tine mine, burta devine usor vizibila d la 3sapt.stai linistita.

| Lovve a răspuns:

Pai ar trebui sa iti faci un cantrol medicalatunci cand esti la ciclu... daca iti iese negativ, nu esti dravida ci doar ai o raceala sau doar starile de la ciclu, daca iti iese pozitiv, inseamna ca ai ramas gravidasad dar poti sa iti faci un control atunci cand nu esrti la ciclu pentru ca daca iti faci un control atunci cand nu esti la ciclu este mult mai bine si daca iti iese negativ nu esti gravida daca iti iese pozitiv, esti gravida si vai avea un bebecrying