| LoWs0 a întrebat:

Credeti ca, compatibilitatea intre zodii are legatura cu relatia? credeti in chestii din astea?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu cred in horoscop.
E inca o unealta de manipulare in masa si prefer sa nu intru in amanunte de genul care ar fi scopul, de ce, pentru ce.
Un lucru, insa, e demn de retinut.
In fiecare lucru rau, vei gasi si ceva bun, aici va trebui sa intelegi si sa extragi exact ceea ce iti poate fi oarecum util, respectiv caracteristici generale ale unei anumite categorii de oameni, sa zicem, gemenii, sau oricare altii! Dar numai caracteristici generale, amanuntele tin de caracterul si sufletul fiecaruia in parte, de contextul vietii si principiilor lui, uita de horoscop, ar insemna ca toate persoanele nascute in 19 aprilie acum 20 de ani sa zicem, sunt azi nefericite, cu fix doi copii in brate si neaparat casatoriti cu cineva nascut in 28 iulie, pentru ca asa spune horoscopul! Nu-i absurd?
Si sa ajungi sa consideri ca horoscopul poate stabili compatibilitatea intre doi oameni, deja e prea mult!
Cum e posibil, din 7 miliarde de persoane, din care intreaga ta viata vei cunoaste in medie doar 10 mii, sa poata stabili niste necunoscuti cat esti tu de compatibil/a cu persoana aleasa de sufletul tau?!?
Tu cand ti-ai cunoscut omul drag nu ti-a fost prezis de horoscop, l-ai vazut, ti-a placut, toate simturile tale au intrat in alerta, ochii au inceput sa-ti straluceasca, inima sa-ti bata mai repede si ai hotarat in forul tau cel mai intim ca ti-ai gasit "sufletul pereche".
TU ai hotarat.Nu horoscopul.
Ca urmarea nu a fost tocmai cea dorita de tine, ca au aparut divergente sau greutati, nu te refugia in explicatia horoscopului, cand iubesti un om si te iubeste, calea de mijloc se gaseste intotdeauna!
Asa ca, uita-te in sufletul tau, hotaraste de cata fericire vrei sa ai parte si lupta pentru ea cu mintea si sufletul tau, horoscopul uita-l!

| anonim_4396 a răspuns (pentru greece12):

Ma mir ca mai sunt pers ca tine laughing. nu stiu in Romania dar aici cand sunt si intr-un bar de fac colatiune, si e horoscop e moarte toata lumea e ateanta, dar nu inteleg cum poate cineva sa creada orice prosstie care o scrie cineva?
lumea asta...

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii,am crescut fara horoscop, cand am aflat ce e si la ce ar putea folosi deja stiam ca noi singuri ne hotaram "soarta si destinul".
Nici eu nu mai traiesc in tara de mult, asa ca nu-ti pot prezenta atmosfera generala, dar pot sa-ti spun ca in cercurile mele de prieteni nici unul nu da vreo importanta horoscopului, eventual il transformam in motiv de gluma.happy

| Nocturne0 a răspuns:

Sincer eu am gasit anumite chestii specifice persoanelor de o anumita zodie...chiestia cu compatibilitatea zodiilor e absurda dar pot fi cazuri in care o anumita zodie ca aiba gesturi care nu sunt acceptate de partener

| iralu a răspuns:

Relatia e cum o faceti voi sa fie, nu cum e scris in stelelaughing desi multi au tendinta sa dea vina pe incompatibilitate cand ceva nu merge bine, dar in realitate nu influenteaza cu nimic o relatie.

| Azµre a răspuns:

Nu happy n-are nici o treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, este absurd, eu daca se intimpla ce spune in zodiac, eram multimiliardar si cel putin aveam o reletie pe masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acea pers e dusa cu pluta pentru ca nu avea barca da crede laughing. asteas prostii scrise de tampiti. nimic mai mult