| albastrel a întrebat:

Credeti ca exista dragoste ce poate dura toata viata?

Răspuns Câştigător
| sorin a răspuns:

Fara doar si poate.

28 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Exista dragostea absoluta care este profunda, atinge apogeul repede si se consuma in timp scurt, exista o dragoste intensa constanta in timp pentru ca iubirea stiu sa o imbrace si in alte forme si astfel dureaza toata viata si exista si dragoste care dureaza mai mult decat toata viata!

| SweetCandy a răspuns:

Da dragostea poate dura chiar si dincolo de moarte nu numai o viata...
dragostea a ramas singurul mister al universului, si chiar daca nu crezi in ea... ea te determina sa ii devii adepthappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dahappy Cred. Odata si odata toti ne gasim perechealove struck Exista si astfel de dragoste in care cei 2 sa se iubeasca pana la moartewinking

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Dragostea adevărată poate fi cu greu învinsă de timp. oamenii sunt capabili să se iubească toată viaţa cu aceeaşi intensitate şi pasiune din prima zi până în ultima clipă a vieţii lor.
:*:*:*

| Psihoyounger a răspuns:

Desigur. Odata ce persoanele se potrivesc in toate privintele, de la infatisare pana la temperament, nu vad de ce nu s-ar putea pana "ce moartea ii va desparti". Daca in cuplu nu intervine monotonia, plictiseala si obisnuinta, cu atat mai bine. Cunosc multe persoane care s-au iubit pana la moarte!

Deasemenea, daca intr-un cuplu nu exista indoieli sau alte probleme(nu ma refer la mici certuri caci astea exista peste tot) cum ar fi infidelitate, violenta fizica, verbala sau morala atunci relatia poate fi frumoasa si peste 40-50 de ani, asa cum a fost la inceput. Totul depinde de cei doi!

Bafta!

Psihoyounger

| Encore a răspuns:

Logic
Am vazut odata un cuplu de nu stiu cate zeci de ani aveau 80-90 de ani si se sarutau! Si s-au iubit toata viata chiar si cand sunt aproape de moarte, nu o sa uit niciodata cuplu ala...

| M.J. a răspuns:

Bineinteles

| Lorenyk a răspuns:

Da, cred. e suficient sa ma uit la bunicii mei care peste cateva zile implinesc 50 de ani de la nunta.

| snepy a răspuns:

Da exista happy

| eni a răspuns:

Cu siguranta.

| Abcfunny a răspuns:

Eu nu ...mereu va exista ceva sa strice relatia

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Eu cred ca existahappy Daca Se iubesc mult...

| cîrne a răspuns:

Condimentata din cand in cand cu cate o escapada...sigur ca da.in sec al 21, cu siguranta, nu.sunt mult prea multe tentatii la tot pasul. suntem mai libertini.sunt tinere si idealiste/ori trecuti de o anumita varsta si anacronici cei care mai cred ca da

| ryxize a răspuns:

Da este. Dar trebuie sa fie tare puternica ca sa dureze toate viata!

| turist a răspuns:

Da

| romina_7963 a răspuns:

Hm...eu cred ca exista, ba chiar am crezut ca am dat peste ea, dar m am inselat.sad Dar totusi sper ca o sa ma gaseasca si pe mine intr o zi...

| annisy a răspuns:

Exista .eu inca o mai caut. dar am vazut persoane si la 60 de ani care inca se iubesc...nu stiu insa cat poate dura iubirea asta pura. e o perioada, cativa ani ...insa in timp se mai diminueaza.si intervine respectul si o altfel de iubire mai linistita... poate sunt eu pesimista...

| eu_3271 a răspuns:

Da, sunt sigura de asta.

| IIIx333III a răspuns:

Depinde.

De exemplu, eu am 12 ani si jumatate, iar prietenul meu are 14 ani. Dar sunt cateva motive pentru care ma cred in stare sa am un prieten. Adica eu niciodata nu am avut si nu o sa am o copilarie. Pentru mine copilaria este doar un cuvant ce caracterizeaza perioada de ani dintre 5- 11. Dar dupa ce ai trecut de varsta de 11 ani iti incepi viata ca si adolescent. Cateodata nu imi pare bine pentru ca am luat note mari in clasele 1-4, pentru ca acum, in clasa a 5a, cand nu mai e doamna invatatoare si notele sunt mult mai rele, atunci cand iau un 7 se strica tot, apare o mega cearta intre mine si mama. Cand eram mica nu era zic in care mama sa nu ma certe, sa tipe la mine si sa ma faca in toate felurile. De aceea eu m-am maturizat brusc.

| Lumy a răspuns:

Eu asa cred deoarece am vazut multe persoane care s-au iubit pana in ultima clipahappy

| Timishan a răspuns:

Da, exista!, dar ea depinde doar de prioritatiile stabilite in adolescenta cu privire la viata de cuplu. Daca-ti propui prioritate sa faci fericit pe viitorul partener de viata, iar acest gand coincide cu "fericita" pereche, sansele sa iasa pe dos o relatie sunt minima.Se-ntelege de la sine, hedonicii, egoistii, au sarit din schema la faza asta. tongue Am crezut, cred, si voi crede pana mor ca dragostea este vesnica,... Daca vrei, si daca crezi ca este cel mai de pret sentiment uman, acesta nu te va parasi niciodata.batting eyelashes happy

| oaiapufoasa24 a răspuns:

Da, cred :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am spus acum citeva zile, bunicii mei din partea mamei au fost cel mai bun exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,
unchiu si matusa s-au iubit toata viata.
Desigur sunt si persoana care se iubesc cateva zile si gata.
Depinde.

Bafta la iubit.

Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu... da 40% si nu 60%... crede-ma k intodeauna va fi cineva mai bun de cat tine si pr tau te va lasa sau invers... dar exista si dragoste onesta si sincerabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie... ii ved pe buneii mei care traiesc impreuna deja 40 de ani dar dragostea lor in fiecare an scade si ajunge doar la o indiferenta.Sigur ca sunt cazuri cind dupa multi ani se iubesc... dar dragostea lor nu e la fel de puternica ca in primii ani asa ca cred ca nu exista dragostea ce poate dura totata viata

| h4ckzor3_8804 a răspuns:

Haha laughing buna asta... mi-a placut...
Era un studiu comform caruia dragostea dureaza maxim intre 6 luni si 3 ani dupa care e doar pe baza de atractie si pe baza de activitati intre parteneri tongue
Oricum " crezi in mos craciun? daca nu atunci nu mai primesti cadou" laughing

| brigi a răspuns:

Da, desigur. Daca oamenii isi gasesc perechea potrivita...se vor iubi pana la nesfarsit!