| Anonimaaaxgar a întrebat:

Credeți că o fată care nu mai e virgină fiindcă și a băgat degetul acolo jos nu o s o accepte vreun băiat. Adică fata aia nu a facut sex cu un băiat dar nu mai e virgină ar crede vreun băiat chestia asta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O fata este virgina pana face sex cu o alta persoana. Chiar daca in timpul unei masturbari si-a rupt himenul (ceea ce e dificil cu un singur deget si foarte rar intalnit), ea ramane virgina pana la primul contact sexual. Tinand cont ca aproximativ 20% din fete nu sangereaza la primul contact sexual, doar un baiat deosebit de prost si neinformat ar avea probleme cu asta. Iar daca e atat de prost, ce fata ar vrea sa fie cu el?

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu te mai accepta nimeni si vei pierde zestrea

| RAY a răspuns:

Un deget nu te poate desvirgina, desi esti virgina

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca pana in prezent NU ai intretinut contacte sexuale reale si pana in prezent in,, pasarica'' ta inca nu a fost bagat un penis real al unui baiat/barbat, esti si vei ramane VIRGINA in continuare. Starea ta cat si notiunea de virginitate va dispare in momentul in care himenul si/sau vaginul tau va intra in contact direct si se va produce penetrarea vaginului tau de catre un penis real/adevarat. Lezarea, deteriorarea si/sau ruperea chiar si accidentala a HIMENULUI prin masturbare/degetica se numeste DEFLORARE. Insa acest proces de DEFLORARE se poate produce numai strict ca urmare a unei actiuni fizice, in urma careia se produce, rezulta si ramane o stare vizibila, palpabila. Deflorarea poate sa apara sau sa se produca din mai multe/diverse motive, astfel ca aparitia/producerea deflorarii poate sa nu aiba absolut nici-o legatura cu activitatea sexuala. Acelui baiat care ar putea avea incertitudini privind starea,, pasaricii'' tale ii poti explica ca : himenul se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata face miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, atunci cand practica baletul, gimnastica, catarare/escalada, dansul sportiv, ciclismul, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Multa sanatate!

| LPCTSTR a răspuns:

Virgina inca esti, calm. Ceea ce ai facut tu se numeste masturbare si nu este daunatoare, nu te dezvirgineaza.
Imediat cum ai facut contact sexual poti declara ca nu mai esti virgina.

| SG1995 a răspuns:

1. Daca nu ai facut sex esti la fel de virgina ca o padure de la tropice.
2. Sa stii ca masculilor nu le pasa daca ti-ai tras-o, adica daca nu esti curva, nu conteaza ca numai esti virgina.
3. Daca cineva te iubeste il doar in cot de experienta ta sexuala.

| WaterDrop a răspuns:

Doar celor nesiguri pe ei sau cu alte disfunctii psihice le va pasa de acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu va documentati inainte sa puneti intrebari cretine? Nu zic sa nu puneti intrebari pe TPU, dar si google e o optiune foarte buna.Esti virgina atat timp cat nu ai facut sex.Nu vad de ce nu ar mai accepta-o un baiat indiferent daca e sau mu virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU te va crede cineva dar suntem in sec 21, doar ratatii mai dau 2 bani pe virginitatea ta. Dupa o varsta e si normal sa ai o relatie cu un baiat si evident si sex cu el.

| sweetangels a răspuns:

Daca asa stau lucrurile, il poti acuza si tu ca si-a facut la.ba. Si cu asta basta! De unde atatea pretentii, mai frate?!

| Apollo007 a răspuns:

Off... Treaba cu virginitatea e supraevaluata cel puțin in ziua de azi trebuie sa fii tâmpit sau hai sa nu fiu asa de dur nerealist. Cine mai cauta asta acum e un idiot. Ca sa vrea un baiat sa stea cu tine pentru mai mult timp trebuie doar sa nu fi fost cu foarte mulți parteneri si de moravuri usoare. Sa fi avut relatii stabile. Atata tot. Insa ca fata fi atenta sa fie o experienta placuta prima data! O sa iti aduci amine de ea mult timp.

| Evolettee a răspuns:

Virgină esti din punct de vedere moral atata timp cat nu ai întreținut relatii sexuale de niciun fel cu un baiat

| DaNaX20 a răspuns:

Mentalitate invechita.