| SpoiledBrat a întrebat:

Credeți că te poți educa din filmele deocheate? In semnul de educație sexuale.

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

In nici un caz, in nici un aspect al vietii, acolo sunt doar fantezii.

| sweetys a răspuns:

Nu prea ai ce sa inveti despre ed sexuala. Nu iti zice nici de BTS, precautie, protejare, de contraceptie de igiena de multe ce tin de spectrul educational. Iar ca exemplu de abordare al actului, totul este actorie si nimic mai mult, singurul lucru pe care il fac este sa iti faci o idee gresita si sa ai asteptari prea mari si in unele cazuri sa iti scada stima de sine. Plecand cu o preconceptie pe care tu nu o poti atinge, si ai impresia ca tu nu esti indeajuns de bun.

| dullcat a răspuns:

Categoric nu.Educatia sexuala tine de igiena, de preventia sarcinii si a bolilor cu transmitere sexuala, de cunostinte despre propriul corp din punct de vedere anatomic si metode contraceptive, nu despre cum sa faci sex.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Ed. Sex nu, dar poti invata pozitii sau alte lucruri interesante (placute)

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Filmele deocheate sunt foarte nocive, dupa parerea mea. Iti ofera o perspectiva asupra sexualitatii foarte gresita, falsa si periculoasa - daca ma intrebi pe mine.
Ce pot sa-ti spun eu? evita-le si nu-ti murdari mintea cu prostiile de acolo. Poti face sex sanatos mai tarziu, fara sa te uiti la aceste productii. Cauta-ti o fata care sa te iubeasca si cu care sa ai o viata sexuala sanatoasa.

| SpoiledBrat explică:

Sensul*

| nimfomana a răspuns:

Daca te uiti la filme deochiate, nu se mai trezeste prietenul si creste par in palma laughing) alea se uda la comanda, tu trebuie sa faci ceva sa se ude gagicata