| Agent47 a întrebat:

Credeti ca un baiat si o fata pot fi cei mai buni prieteni? Daca da cat de mult va tine relatia dintre ei si cat de puternica va fi aceasta?

9 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fetelor nu mai fiti asa naive si acceptati realitatea, intreun baiat si o fata niciodata nu poate fi prietenie ca intr doua fete si doi baieti, impacativa cu ideea.

| neutrino a răspuns:

O relatie de prietenie intre doi oameni nu tine ( numai) de sexul lor. Oameni sa fie! Fara sa vrei, ai pus o intrebare tare grea, al carei raspuns numai o experienta de o viata te va face sa-l intelegi.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Doar pana la moarte

| Dariusuu a răspuns:

Experienţa mea de viaţă poate spune că poate să există o asemnea relaţie.
Cei 2 trebuie să vadă relaţia ca pe o relaţie dintre fraţi.
Să se ajute, să comunice şi cel mai important lucru să nu vrea mai mult niciunul dintre ei.

Eu am o astfel de relaţie.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

De ce numai o fata cu un baiat, de ce nu doua fete si mai multi baieti, cum ar fi aceasta comunitate TPU

| Gαηαmα a răspuns:

Poate,dar parerea mea este ca nu foarte mult deoarece unul dintre ei poate incepe sa-l placa pe celalalt. Spun si din propia experienta.Sau poate cine stie, va fi ceva reciproc si va iesii ceva frumos happy

| cobra15 a răspuns:

Sigur ca poate exista si cred ca este mai trainica decat prietenia intre doua fete sau doi baieti deoarece cu exista rivalitatea tipica care exista in cazul prieteniei dintre o fata sau o alta fata si invers

| diankutza a răspuns:

Eu una nu cred in prietenia dintre o fata si un barbat, pentru ca practica mi-a demonstrat ca prietenia de la inceput se transforma mai apoi in simpatie, in propuneri de a fi mai mult ca prieteni si etc. Insa in anturajul meu intilnesc prietenii strinse intre sexul frumos cu cel barbatesc. asa ca posibil exista. Deci, cred ca depinde si difera deja de personalitatea fiecaruia...