| Ninaboom a întrebat:

Mi-a plăcut de un băiat un an. Eram prieteni foarte buni și in vara ne-am certat. Mi-a scris cam acum o luna și ne-am combinat după vreo 2 sapt... e foarte ok și încep sa cred ca tine la relația asta. Credeti ca va merge? Oare de ce s-a întors dintr-odata sa hotărât?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Dupa doua saptamani este un pic cam devreme sa iti dai cu presupusul.

Nu prea avem cum sa stim de ce s-a intors atat de hotart. Poate ca a avut o experienta neplacuta cu o alta fata in vara si si-a dat seama cat de misto erai tu comparativ cu ea.

Poate i s-a facut dor de tine si de discutiile pe care le aveai.

Poate se simtea singur si era disperat sa isi faca o prietena iar tu erai cea mai sigura optiune.

Poate a avut o relatie in vara si acum vrea sa-si faca fosta prietena geloasa.

Etc, etc.

Sunt n de motive. Singura ta solutie este sa astepti sa treaca timpul si sa vezi cu decurge relatia.

Desigur mai este optiunea sa il intrebi si pe el de ca s-a intors atat de hotarat. Insa nu vei avea niciodata siguranta ca va fi sincer in raspunsul sau.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

S-a intors ca sa-ti plateasca cu aceeasi moneda, adica de data asta sa te paraseasca el cand are el chef. Multi baieti fac asta, ca sa se razbune!

| neutrino a răspuns:

Daca va merge sau nu, depide numai de voi doi.

| Doub a răspuns:

Şi eu cred că după 2 săptămâni o să ţină relaţia asta.