| tweety_8071 a întrebat:

Credeti in destin? daca da, dati exemple din viata voastra cand ati simtit ca "asa a fost destinat".

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Prietenul meu mi-a spus odata: "Daca nu prindem autobuzul inseamna ca ne este destinat sa ajungem acolo altfel." Nu, eu nu sunt deloc asa. Nu pot lasa destinul sa ia deciziile in viata mea. Trebuie sa stiu ca am facut eu tot ce am putut, ca m-am dat peste cap, ca am calcat peste arici si m-am fofilat printre meduze, dar am prins autobuzul. In cazul in care nu reusesc, nervoasa fiind, bag scuza asta: "Eeeh, n-a fost sa fie! Soarta!". Dar repet, e doar o scuza pe care o folosesc ca sa nu ma oftic.

Daca e vorba de dragoste, atunci situatia e un pic diferita. Nu cred in suflete pereche, dar sunt sigura ca exista o persoana destinata sa ne fie marea iubire. depinde de noi daca o gasim sau nu. Asta e singura exceptie. Doar in cazul asta cred in destin.

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu cred.straight faceViata o faci u nu depinde de destin.happy

| Silvia a răspuns:

Sa sti ca uneori cred in destin!happy Adica unele lucruri mi s`au intamplat exact cum trebuia, cu cine trebuia... e greu de explicat dar cred in destin big grin

| albastrel a răspuns:

Cred ca ''asa a fost sa fie ''... m-am indragostit de prietenul meu care era prieten cu fostul' prieten care la randul lui a fost prieten cu fostul' prieten...toti s-au certat din cauza meahee hee... dar a meritat.am cel mai bun baiat langa mine de aproape 2 ani :X

| Encore a răspuns:

Nu... parerea mea

| EUSIATIT a răspuns:

Cum inti asterni asa dormi. destin? Da definitia?

| Lorenyk a răspuns:

Eu cred ca destinul ni-l facem cu mana noastra. cred in schimb in noroc. de multe ori mi s-a intamplat ca lucruri care nu depind de mine sa se intample exact asa cum trebuia, insa norocul, daca nu sti sa profiti de el, degeaba il ai. si mai cred ca totul pe lume asta se intampla cu un rost.

| FearNoEvil a răspuns:

Nu. Destinul este doar efectul actiunilor noastre anterioare. Sau ca sa folosesc un cliseu, destinul ti-l faci cu mana ta.

| piticutz a răspuns:

Destinul ti-l faci tu... uneori da si uneori nu...de exemplu:Nu tu iti alegi pe cine iubesti ci destinul dar iti poti alege cariera, religia, etcbig grin

| hanry a răspuns:

Eu cred in karma sau cum so numi

| kuka a răspuns:

Nu cred in destin, cred ca viata ti-o faci tu

| roksyk a răspuns:

Nu. Eu sunt coincidencista.

| alexutza_9926 a răspuns:

Pai...
intr-o zi eram in supermarket si dupa colt am dat de o fetisoara frumusica, cred ca avea cam 14 ani...pentru cateva secunde nu am stiut ce sa fac...nici sa meg nu mai stiam

| mara_8067 a răspuns:

Eu mi-am visat sotul de Boboteaza, desi atunci eram doar cunostinte, fiecare avea pe altcineva...Aici a fost mana destinului...