| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in destin? Sau destinul(viitorul) ti-l faci singur prin propriile decizii?happy

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu nu cred in destin.Consider ca viitorul ti-l faci singur in urma deciziilor pe care le ei, daca sunt bune, e ok, daca nu, suporti consecintele.

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fiecare decizie duce la alt destin. Destinul este o intersectie de drumuri. Fiecare actiune a noastra afecteaza si uneori nu doar pe noi. Destinul ni-l creem noi.

| JeSa a răspuns:

"Karma"(destinul)- există pentru fiecare dintre noiwinking, iar norocul ni-l facem noi...tongue

| georgiana a răspuns:

Destinul il duce pe cel ce vrea si-l trage pe cel ce se opune. El nu este legat de noroc, este mai degraba legat de alegere.Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat.
William J.Bryan

| Ruxyana a răspuns:

Ceautongue
nu neaparat ca cred in destin, practic ti'l faci singur...
pe propria raspundere si prin propriile decizii unele bune altele relewinking...de aceea tot ceea ce facem trebuie sa ne gandim de doua ori inainte sa facem...pentru ca mai tarziu ne va parea rau.si nu mai putem da timpul inapoi sa schimbam destinul
:*:*

| Paris a răspuns:

Cred in destin! Fiecare cu soarta sa

| tim a răspuns:

Tu ai vazut serialul,, amintiri din viitor"? sau ai simti vredata ca ai mai facut un lucru pe care il faci?

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Eu cred ca viitorul ne este deja facut.Noi il mai modificam pe ici, pe colo, il revizuim cum credem noi mai bine ca doar avem liber arbitru.Se spune ca viitorul ti-l faci singur.Eu as spune ca nu trebuie sa-ti faci tu viitorul, trebuie doar sa iei deciziile potrivite la momentul oportun.Si cel mai important, mereu cand ai de luat o decizie cat de cat importanta, trebuie sa te gandesti putin si la repercursiuni, la finalitate, la viitor...

| clauclau_6191 a răspuns:

Exista...

| clauclau_6191 a răspuns:

Daaa

| razvan1988 a răspuns:

Viitorul ti-l faci singur, de exemplu crezi ca te duci la toaleta ca asa este destinul sau te duci ca ai nevoie?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tot ce mi se-ntampla imi e scris inseamna ca eu traiesc in zadar.
Daca tot ce mi se-ntampla imi e scris inseamna ca Dumnezeu n-a vrut sa cred in El.
Daca Dumnezeu n-a vrut sa cred in El inseamna ca El a planuit de la inceput ca eu sa ard in Iad.Cum sunt criteriile astea de selectie?
Daca exista liber arbitru nu exista destin.
Daca ati privi in esenta ati vedea ca am dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jumatate eu, jumatate tu! Cred in destin, dar si in faptul ca noi il putem modela cum vrem, dar mai exista si o forta suprema care se poate opune noua, no comment!

| lily_2111 a răspuns:

Da tu trebuie sa decizi nu alti!