| smileyface_4718 a întrebat:

Credeti in iubire la 15 ani? happy Argument?batting eyelashes
Fundita :d

Răspuns Câştigător
| Octavutzu a răspuns:

Iubirea este peste tot indiferent de varsta, numai ca iubirea este diferita in categorie cu varstele, la 15 ani este iubire genul de iubire care se uita foarte greu si care ramane pentru mult timp in inima, in schimb o iubire la o varsta mai mare sa zicem pe la 19 ani iubesti si daca te dejamageste sau te insala poti uita persoana respectiva in cateva zile ceia ce la o varsta mia mica nu se intampla big grin

13 răspunsuri:
| Tufuu24 a răspuns:

Da. Eu am 15 ani si cred in ea. cred pentru ca ea e cel mai frumos sentiment. te face sa simti ce nu poti asa simti niciodata de la altceva. e un sentiment unic si cel mai tare:X.

| Marry:X a răspuns:

Buna. Dragostea exista la orice varsta.Indiferent ca ai 15 ani sau 20 sau 50. Uite de exemplu o prietena de-a noastra de familie si-a gasit adevarata iubire la varsta de 47 de ani.Pana atunci statuse singura, dar asteptarea a meritat. Oricum dupa cum am zis iubirea exista la orice varsta.Acum o sa fie pareri impartite, dar tu trebuie sa faci exact cum iti dicteaza inima nu ratiunea. Te pup.

| Puxy:X a răspuns:

Da cred ca exista iubire indiferent de varsta.

Mai ales ca ne aflam in timpul adolescentei. Tin sa cred caiubirea nu are varsta iar atunci cand apar sentimente puternice pentru accea persoana totul devine prietenie iar mai apoi iubire

| NUdrogurilor a răspuns:

Sincer, nu.
Nu poti spune ca iubesti cu adevarat un baiat la 15 ani. E imposibil.Altii au trait o viata intreaga fara a cunoaste iubirea adevarata.
La 15 ani cand te aflii in perioada adolescentei cred ca e vorba mai mult de atractie fizica.
Stiu ca am gasit odata un citat care era ceva de genul "nu poti cunoaste iubirea adevarata decat depasind-o".
In concluzie nu cred.

| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a răspuns:

Da cred... din propria experientza crede-ma exsista iubirea este peste tt si nu uita iubirea nu are virsta

| Nik a răspuns:

La mine prima data a fost cand eram in clasa a cincea si inca este stabila relatia asa ca cred destul de mult

| AlexSala a răspuns:

Pe de o parte cred. Atunci cand nu fiecare relatie are parte de vestitul " te iubesc ". Atunci cand tipu' / tipa este matur / a in gandire, ci nu fizic. In ziua de azi. dupa 3 zile. te iubesc esti viata mea nu pot trai fara tine. Astea's prosti, nu'i iubire.

| IIIx333III a răspuns:

Depinde.

De exemplu, eu am 12 ani si jumatate, iar prietenul meu are 14 ani. Dar sunt cateva motive pentru care ma cred in stare sa am un prieten. Adica eu niciodata nu am avut si nu o sa am o copilarie. Pentru mine copilaria este doar un cuvant ce caracterizeaza perioada de ani dintre 5- 11. Dar dupa ce ai trecut de varsta de 11 ani iti incepi viata ca si adolescent. Cateodata nu imi pare bine pentru ca am luat note mari in clasele 1-4, pentru ca acum, in clasa a 5a, cand nu mai e doamna invatatoare si notele sunt mult mai rele, atunci cand iau un 7 se strica tot, apare o mega cearta intre mine si mama. Cand eram mica nu era zic in care mama sa nu ma certe, sa tipe la mine si sa ma faca in toate felurile. De aceea eu m-am maturizat brusc.

| KiiDdaCoOrRvVi a răspuns:

Da cred. iubirea n'are varsta. ea trece prin stomac si cand te plicti o dai afara pe cur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ndragostisi? laughing
Ai grija ca te va durea burtica, iti va pica un premolar, si-ti vor aparea riduri.
Iubirea este un fel de "caca", nu ai voie sa pui manunta, doar privesti de la distanta.
Te poti indragosti si la gradi, grupa mica fiind.
Asa cum spunea cineva pe-aici, iubirea asta pacatoasa, nu tine cont de varsta. Te ocheste, apoi te nimereste.
Mai fereste-te inca putin din calea ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut daa... iubirea e de la orice varsta.multi mi-au zis si mie.esti prea mica sa iubesti ca nu ai nici macar un contact fizic cu el si asta e enorm de gresti sa zica cineva. Din contra.il iubesc pur si simplu. fara a pretinde un contact fizic intre noi sau alte chestiibig grin.

| ionutdinu21 a răspuns:

Am vazut si iubire la 13 ani asa ca nu e ceva de exclamat
lol

| Alinutza_2406 a răspuns:

Da, eu cred, pntrc si eu iubesc, si pot sa iti spun ca iubirea exista la 15 ani.