| Loredana96 a întrebat:

Cu un an jumate in urma a intervenit un baiat in viata mea si m-a schimbat radical.Inainte nu aveam nici un interes pentru vreun baiat, stateam doar acasa.
A aparut el, m-am indragostit de el la prima vedere.E cu 6 ani mai mare.Eu am 17, iar el 23. S-a legat de capul meu.Mi-a cautat numarul de telefon, ma astepta mereu la poarta cu flori.Imi placea de el mult, foarte mult.Dar il respingeam si ma comportam urit cu el, pentru ca mama nu-mi permitea, pentru ca il stia...credea ca e un baiat rau...pentru ca el inainte fuma iarba si era pierdut. Vroiam foarte mult sa ies cu el, si chiar am iesit de citeva ori pe ascuns, dar o ascultam pe mama.Cu timpul am inceput sa-l cunosc mai bine, si mi-am dat seama ca e un baiat foarte bun. Timp de jumate de an l-am chinuit.Ma intreba mereu daca sint gata sa-i dau o sansa, si intotdeauna ii raspundeam cu NU. Pina am decis sa calc peste cuvintul mamei si sa fim impreuna.In acel moment am aflat ca a plecat in Franta, la munca.Eram distrusa, credeam ca totul e pierdut.Dar nu.am tinut legatura permanent cu el.Recunosc,nu i-am scris niciodata, si tot il respingeam.A venit toamna in 2014 pe 2 saptamini acasa.Am acceptat sa ies cu el doar odata.Doamne,si cit il iubeam. Iarasi a plecat, l-am asteptat jumate de an Intr-o zi mi-a spus ca s-a saturat sa tot imble dupa mine, si sa-mi rabde caracterul greoi.Imi spunea ca imi bat joc de el.Peste o luna si-a cerut scuze, dar nu am vrut sa-l iert.Imi scria odata la doua saptamini.
Vroiam in fiecare zi sa stiu daca e bine, dar orgoliul ma impiedica sa ii scriu.Cu 3 saptamini in urma mi-a spus ca eu sint fata lui, si mereu voi fi a lui.Si peste o saptamana a venit acasa.
Are doua saptamini decind e acasa, si nu ma suna, nu ma cauta.Cind ne vedem doar ne salutam parca am fi straini.Si mi-e atit de dor de el,as sta zi si noapte doar cu el. Daca m-ar suna as iesi si la miez de noapte sa-l vad,dar nu ma suna.
Ma sufoc,trec pe linga el si nici o reactie.A luptat pentru mine, a facut tot posibilul ca sa fim impreuna si nu am apreciat asta,
Vreau sa lupt acum eu pentru el., dar nu stiu cum.
Ce sa fac? Multi zic, ca el special face asta ca sa ma chinui si eu ca el.Il iubesc, si sint sigura ca si eu nu ii sint indiferenta.Merit sa sufar, dar nu e corect sa se termine asa.El crede ca tot ce a facut a fost in zadar.

7 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Spune-i ce ai scris acum pe TPU. Doamne ce prostuti sunteti.
Imi vine sa ma urc pe pereti.
Il iubesti asta e clar. Vorbeste cu el cat mai repede si calca-ti pe orgoliu. Orgoliul distruge relatii, crede-ma ca am trecut si eu prin multe, dar eu am pierdut.
Nu face ca mine si cauta-l, explica-i, uita-te adanc in ochii lui si lasa cuvintele sa iasa exact asa cum sunt.
Veti fi amandoi mai fericiti ca lamuriti asta.

| Holiday a răspuns:

Te duci si-i povestesti exact ce ne-ai spus noua. Dar tot.
Daca intelege si te accepta, poate relatia voastra va tine, poate ca nu, dar in conditiile date merita sa incercati, iar acum intr-adevar, tu trebuie sa faci ceva.

| ALGator a răspuns:

Dupa parerea mea ai probleme de comunicare cauzate de conceptii gresite si superficiale din mintea ta. Nu te poate rezolva nimeni decit tu insati. Mofturile si ifosele se platesc, dupa cum constati.
Foarte probabil ca omul nu ca vrea sa te faca sa suferi ci a luat o decizie matura sa te evite si bine face. Ai dat dovezi de aroganta cu el dupa care tot tu ai asteptat sa vina sa-si ceara iertare. Pare-se ca ai o confuzie in cap, anume ca tu care te porti nepotrivit ai si monopolul de a-l ierta sa nu pe celalalt.
Incearca sa mergi la un terapeut, pentru ca trebuie ca cineva sa te ia la bani marunti si sa te ajute sa elimini erorile tale de gindire. Daca nu reusesti sa te reabilitezi singura, acest baiat face cea mai mare greseala sa se incurce cu tine.
Desi... ai doar 17 ani. Mai ai timp sa inveti, sa te formezi. Dar accepta ca nu toata lumea are timp de tine. Fa-ti lectiile acasa.

| Denly a răspuns:

Daca nu ai curaj sa ii vorbesti poti sa ii dai un sms si ii spui adevarul, de ce ai reactionat asa in unele momente si ce simti mereu cu adevarat. Nu te mai strofoca nici tu mult daca el nu da nici un semn.

| byancaa13 a răspuns:

Ce frumos.❤❤❤ Spune-i sa va intalniti si spune-i ce simti.❤❤❤❤ Asa e cel mai bine.❤❤

| 5452264489521 a răspuns:

Sunal si spune-i tot ce simti...doamne ce poveste frumoasa ...ca in filme... vorbeste cu el. Cand mai trece pe langa tine, opreste-l si spune-i tot. Spune-i ca iti pare rau si ca ai vrea sa fiti impreuna. Spune-i ca nu a gresit cand s-a luptat pentru tine. Si cred ca daca exista dragoste nu mai conteaza varsta si parintii. Destinul va vrea impreuna. ❤❤ ne vezi? ❤❤

| 5452264489521 a răspuns:

Stiu ca aproape a trecut jumatet de an, dar am zis sa vad care sunt raspunsurile mele de pe TPU si am gasit o pe asta ..mor de nerabdare sa imi zice ce s a intamplat. Te a sunat? Ati fost impreuna? Sunteti impreuna? Ce se intampla? Ce ti a zis mama ta? Orice te rog chiar sunt curioasa. vreau sa vad si sf filmuluirolling on the floor)