| Vlad162 a întrebat:

Cum as putea posibil sa trec peste o despartire dureroasa de prietena mea? Ce sa ma fac?

6 răspunsuri:
| Rebe97 a răspuns:

Sa - ti tai venele si sa te arunci in cris! Nu, glumeam! Daca ea stie ca o iubesti si v - ti despartit si asa inseamna ca nu - i pasa de tine... Impune - ti in cap ca nu merita si incearca sa treci peste cu capul sus! Ea pierde nu tu, pentru ca mai rar baieti care chiar sa tina la o fata!

| Azµre a răspuns:

Vlade nu prea ai cum să treci ușor. Fie îți ocupi timpul cu altceva, fie găsești o altă fată.

| Cristiann25 a răspuns:

Cand iubesti NU poti sa uiti acea persoana oricat ai incerca crede-ma! Durerea o sa dispara cu timpul.Am patit si eu! Am crezut ca nu o sa pot trai fara ea pentru ca era totul pentru mine dar acum nu mai simt nimic ba chiar ea m-a cautat si suntem foarte buni prieteni.Am fost cu ea aproape 3 ani si ma cunoaste foarte bine si eu la fel asa ca ne ajutam de ce nu si cu sfaturi cand e nevoie.Ea acum are o relatie si eu la fel dar la cum o cunosc ei cu siguranta ii e dor de mine insa eu nu mai vreau nimic.
Ti-am spus pe scurt o parte dintr-o relatie de-a mea pentru ati da seama ca nu o sa rezolvi nimic cu vreun sfat de aici ci DOAR timpul o sa rezolve aceasta "durere" din sufletul tau!

| dragodana a răspuns:

Salut! Si eu trec printr-o despartire momentan.Am trecut prin Iad pana sa ajung la o linie de plutire.Crede-ma,prieteni fac minuni.Adica,m-au ajutat.Mi-au ascultat "miorlaielile", m-au imbarbatat, m-au scos din casa la un suc.In rest imi ocup timpul cu serviciul, jocuri, tv, orice sa nu ma mai gandesc la el.
Timpul iti va obloji ranile.Stiu ca acum nu crezi chestia asta(nici eu n-am crezut), dar e adevarat.Lasa sa treaca un timp ca sa se inchida ranile,apoi iesi la "vanat".
Ea va fi mereu in sufletul si in inima ta,dar, poate, out there este o alta fata mai buna, mai frumoasa, mai desteapta.
Have a great life!

| StevenMetalhead a răspuns:

Pai ocupate cu alte lucruri,ex:
-Citeste,priveste un film(numai nu de dragoste),fa sport,joaca-te in jocurile tale preferate,priveste TV, asculta muzica(dar tot sa nu fie de dragoste, fa-ti temele, iar daca nu poti face toata asta, dati comanda la creier si zi-i ca s-a terminat totul.Asta-i tot ce am vrut sa-ti zic.

| DenyssaAdynna a răspuns:

Crede-ma ca nici eu nu stiu cum sa trec peste o despartire...acum 3 luni m-am despartit de prietenul meu pe care il iubeam si inca il iubesc si nu am putut sa trec peste.Este foarte dureros sa te desparti de persoana iubite dar cand ea nu te mai vrea ar trebui sa faci tot posibilul sa o uiti...