| Romancutza a întrebat:

Cum as putea sa fac un baiat sa ma placa, sunt putin timida si nu am asa mult curaj.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Important este sa fii naturala . Nu incerca sa fii cine nu estii . Fii asa cum esti tu .Unora li se pare atragatoare aceasta stangacie . Nu incerca sa pari altcineva pentru ca te va simti infumurata . Fii tu si daca te place fii bucuroasa ca nu trebuie sa te prefaci . Nu te poti preface o vesnicie . Niciodata sa nu minti un baiat pentru ca simte asta si daca e genul care vrea ceva serios , te lasa balta .

| Bacemi a răspuns:

Important este sa fii naturala. Nu incerca sa fii cine nu estii. Fii asa cum esti tu. Unora li se pare atragatoare aceasta stangacie. Nu incerca sa pari altcineva pentru ca te va simti infumurata. Fii tu si daca te place fii bucuroasa ca nu trebuie sa te prefaci. Nu te poti preface o vesnicie. Niciodata sa nu minti un baiat pentru ca simte asta si daca e genul care vrea ceva serios, te lasa balta.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai, te faci observata in primul rand.baga-te in seama cu el, vorbeste cu el, fa-l sa rada si pune-ti in valoare calitatile.Si nu mai fi timida, dar nu trece nici in extrema cealalta adica sa fii prea dura.Succes!

| Romancutza explică:

Te comporti frumos cu el si ii dai semnale care ii demonstreaza ca iti place de el.

| Elena1234456 a răspuns:

Te comporti frumos cu el si ii dai semnale care ii demonstreaza ca iti place de el happy.

| HBK a răspuns:

Este important sa te placi pe tine insati. Daca vrea sa afle mai multe despre tine, povesteste-i despre lucrurile frumoase din viata ta. Nu e cazul sa minti sau sa te lauzi, insa trebuie sa-i lasi impresia ca ai o viata interesanta si plina de provocari.Baietilor le plac fetele care stiu sa fie feminine. Orice tinuta ai purta, ai grija sa iti evidentieze feminitatea si sexualitatea. Nimeni nu spune sa exagerezi printr-o tinuta prea indrazneata, dar sa fii putin sexi nu strica, ci dimpotriva.

| Lorelai a răspuns:

Nu poti face pe nimeni sa te placa, daca te place te place, daca nu, nu.

| αndï a răspuns:

Regula de 'aur' e : zambeste in preajma lui / razi la glumele lui, incearca sa ii zici doar ' buna ' prima oara cand il vezi, si aruncai un zambet din ala de numai fetele stiu sa il arate big grin