| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ii zic mamei mele ca am prieten? >:"
Dar tatalui? [ ai mei sunt de treaba si au zis ca ma lasa cu prieten etc. doar sa stie, dar nu stiu cum sa le zic adica mai alea tatei o sa-mi fie rusine + ca urmeaza sa facem Pastele impreuna, deci cam intr-o saptamana trebuie sa le zic.
celui mai folositor raspuns funda:*

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Pai daca ti-au spus ca ai permisiunea lor cu conditia sa le spui atunci spune-le, nu mai astepta! Le spui ca ai cunoscut un baiat dragut cu care ai inceput sa iesi..nu incepi sa le zici ca il iubesti si e dragostea vietii tale si mori fara el ca ii sperii laughing. Pur si simplu fa-i sa inteleaga ca vrei sa il cunosti mai bine fara sa te grabesti happy Si bineinteles trebuie sa-i lasi sa il cunoasca pe respectivul. happy lasa emotiile sunt parintii tai nu-ti vor raul. Daca e baiat bun si politicos nu iti fa atatea griji degeaba happy. Nu mai amana momentul, oricum! Succes si sa ne spui cum a fost happy

| AndraEatsyourBrain a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Le-as putea spune in seara asta, incepand cu mama. dar, imi bate inima la maximlaughing). o sa incerc.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca ti se pare ciudat ce am sa-ti spun: esti la varsta la care parintii tai trebuie sa-ti fie cei mai buni prieteni.

| AndraEatsyourBrain a răspuns (pentru neutrino):

Nu e deloc ciudat. e adevarat. dar nu stiu cum sa le spun. am emotii. ca daca nu o sa le placa de el. mai alea tatalui. :-sss

| neutrino a răspuns (pentru AndraEatsyourBrain):

Vorbeste in primul rand cu mama ta.

| karsivan a răspuns:

Mama, tata doresc sa va prezint prietenul meu, asa cum m-ati sfatuit sa o fac, cind mi-ati zis ca pot avea un prieten.

| Ycu a răspuns:

Prinde-i pe amandoi impreuna si spune-le, mami tati, am si eu un prieten, asa cum m-ati rugat, v-am zis sa stiti de el. happy Simplu