| AndraEatsyourBrain a întrebat:

Heii..am 15 ani, si am un iubit de aceeasi varsta si tinem foarte mult unul la celalalt. Avem o saptamana de cand suntem impreuna si el i-a spus mamei sale ca suntem impreuna si ca ma iubeste si trebuie sa ii spun si eu mamei ca nu trebuie sa stau ascunsa atata. Mama a mai stiut de 3 relatii de ale mele pana acum si m-a sfatuit mereu si mi-a fost alaturi. Acum nu stiu cum sa ii zic ca am emotii si mi-e frica.
P.S. Invat foarte bine la scoala, sunt prima din clasa deci nu vreau raspunsuri de genu : "invata bine".
Cum as putea sa-i spun mamei? ca poate nu e de acord si imi interzice sa mai ies cu el. cum ar trebui sa procedez?
Dau funda celui mai folositor raspuns :*.

Răspuns Câştigător
| DouaPuncteD a răspuns:

Buna.
Dupa mine o iubire nu apare intr-o saptamana, fii serioasa. Sentimentele se aprofundeaza si ele dupa ceva timp nu dupa o saptamana. Si cu mama ta la fel. Spune-i cand o sa fi sigura ca vrei ceva mai serios adica sa fie o dragoste de adolescenti nu doar asa ca sa fie.
Spune-i mamei tale de relatie dupa ceva timp, zic eu dupa macar o luna ca dupa daca o sa te desparti de el nu o sa fie chiar placut.
Acum decizia o iei tu, nu noi cei de pe comunitatea TPU.
Mi-am spus parerea si opinia tu decizi daca este una corecta sau nu.
O seara buna.

14 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

De ce ti-ar interzice sa fii cu el, daca te-a sprijinit in toate celelalte 3?
Simti tu ca e ceva in neregula cu el?
Nu te pot sfatui decat sa procedezi exact ca in cazul celorlalte 3, pentru ca vad ca atunci a fost bine.

| Doηηa a răspuns:

Nu are rost să-i spui, este vorba de doar o săptămână între voi. Părinților le spui de iubit doar atunci când e ceva serios, dar dacă ții neapărat să-i spui mamei tale, fă-o cum ai făcut-o și până acum.

| unknownn a răspuns:

Pai la fel cum i-ai spus-o si de ceilalti 3. Ce e asa de greu? Ai facut-o de 3 ori si nu mai poti odata?

| danutza91 a răspuns:

Pai de ce ti-e frica? daca spui ca a stiu de altele nu'i nici o problema ...cand o ma prinzi singura.o iei frumos si ii zici adevarul.succes si ai grija de relatia ta cu mami e ft importanta

| LolaLollita a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa-ti fie teama. Atata timp cat tu vrei sa i-l prezinti, va vedea ca pentru tine el inseamna destul de mult si ca e ceva serioshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i asa cum i-ai spus si de celelalte relatii. Sunt sigura ca va fi de acordhappy. Bafta!kiss

| Ycu a răspuns:

Daca i-ai spus de 3 ori pana acum de ce acum iti este frica? Spune-i ce i-ai zis si pana acum...

| Bizzle a răspuns:

Salut.
Pai inspira adanc si du-te la ea. Intreab-o si tu "mami cum a fost primul tau iubit? mama ta te-a lasat cu el? " incepeti asa, vezi cum reactioneaza. Si cand ii zici sa fie calma adica sa fie intr-o stare buna. Poate chiar il inviti pe baiat la tine si ii ziceti amandoi. Successwinking

| Stassy a răspuns:

Mama ta iti vrea binele. Daca tu ai ales sa fii cu baiatul ala trebuie sa respecte asta.
Asa k ii zici frumos sh simplu fara emotii happy

| SammiSchüler a răspuns:

Hai sa-ti dau un pont: nu poti iubi pe cineva dupa o saptamana. trust me. daca spui ca mama ta a mai stiut de 3 relatii atunci care ar fi problema. fara emotii!

| monycutzza a răspuns:

Pai daca spui ca mama ta ti-a ost mereu alaturi nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji, tu o cunosti mai bine si tiu cum este ea, ii sti reactiile

| eMiiau a răspuns:

Poi daca ai spus ca ai mai avut 3 relatii de care mama ta stia ti-a fost alaturi, nu cred ca o sa iti interzica sa iesi cu el... Spune-i ca il iubesti mult si cred ca va intelege.Sunt sigura ca si ea a trecut prin asemenea situatii, deci...fa-ti curaj si spune-i.Bafta! Fundita?

| MeritaSaMaiFiuAsa a răspuns:

Uite asa : Mami, vreau sa iti spun ceva. Am acum un iubit si e foarte dragut si il plac mult. Ma tot lauda ca sunt frumoasa si desteapta. Mi-a zis ca ma place mult mai ales pentru ca sunt desteapta, nu ca altele si asta ma incurajeaza. De aici mama ta isi va da cu parerea si iti va zice ca trebuie sa inveti sa devii cineva ( e normal ) dar nu iti va atrage atentia asupra acestui lucru asa tare. Succes

| LostInTheDarkness a răspuns:

La 15 ani ai deja a 4-a relatie?laughing
Nu m-ar mira sa nu mai fii nici virgina