| xoxo16 a întrebat:

Cum ati descrie o curva, comparativ cu o femeie de treaba?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru o curva, totul se rezuma la un pret si chiar si viata e contra cost.
O femeie serioasa considera viata un dar nepretuit.Si-o respecta.

13 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

O curva face sex pe bani, o usuratica umbla cu mai multi barbati repede si lejer, o femeie de treaba poate fi oricare din ele, o femeie cu principii e femeie in adevaratul sens al cuvantului.

http://dssmile.wordpress.com/

| CoquineNoire a răspuns:

Ah uitasem, frustratii astia pe care nu-i intelege nici dreacu, si care o merita din plin atunci cand sunt parasiti.
e tot vina lor ca se cupleaza cu toate panaramele, si tot ei se plang si le fac curve.
adica de la inceput se vede cum e una, e clar ca o incaseaza.
asa ca mai terminati cu boo hoo, muierilor.

| Adryan17 a răspuns:

Cum descriu eu o curva:
- femeia care acum e in bratele mele, iar in urmatoarele 5 minute sare in bratele altui baiat.
- femeia care dupa ce ti-ai pus increderea in ea si i-ai oferit tot ce ai avut tu mai bun, ea te lasa razand de tine
- femeia care te minte cu zambetul pe buze, fara sa aiba regrete, pentru proriile interese.

In toate cazurile ma refer ca sunt intr-o relatie cu acea femeie.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Adryan17):

- e vina ta, ca nu o atragi cat sa stea cu tine si sa nu fuga cu altul.
- e tot vina ta, ca oferi mai mult decat primesti.
- e tot vina ta, ca-i permiti sa te minta, esti fatalau.

doar frustratii fac o femeie curva, si aici ma refer la cazurile cand sunt parasiti.

pentru cea care a pus intrebarea, astia au confundat curva cu prostituata.
prostituata face sex pe bani, e o meserie, meseria de curva nu exista.
curva e aia care tradeaza intr-un mod care provoaca sila, tine mai mult de caracter, e proasta aia de la TV care isi da chilotii jos in direct pentru audienta, si multe alte exemple jegoase care apar pe sticla.; desigur, desi nu stim noi, pot fi si prostituate, ca sunt atatea cazuri cand azi e cu un cocalar bogat, maine e cu altul.
multi confunda curva cu amantele, nimic mai gresit, amanta apare tot din vina sotiei, este un refugiu al batrbatului, ii ofera ce sotia sa nu e in stare.
multi mai confunda curva cu aia care se culca cu multi barbati.
si femeilor le place sexul, si atata timp cat individa e sanatoasa, are o anumita varsta matura si are grija de ea, si nu se culca cu orice talamb boschetar, pana gaseste si ea barbatul care s-o faca sa nu mearga la altul, se comporta mai libertin.; adica pana da de unul care o atrage din toate punctele de vedere, se culca cu frumosi si musculosi, ca are si ea nevoi.
cam asta e parerea mea...pe moment.

| Adryan17 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Ma faci sa rad. Vorbesti de parca ai fi stat langa mine la fiecare relatie a mea. Cum se numeste femeia care a sta alaturi de tine 7 ani, iar apoi pleaca fara sa-i pese de ce lasa in urma? Imi pare rau daca sunt sentimental si pun sentimente reale in relatiile care le am. Poate ca sunt "frustrat" si "fatalau" insa nu permit altora care n-au idee cu cine vorbesc sa povesteasca cum au chef despre mine.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Adryan17):

Zi mersi ca i-ai avut si p-aia 7 ani, niciodata nu vorbesc in necunostinta de cauza, nu stiu ce ati avut voi.
dar trebuie sa fim realisti si sa ne gandim ca despartirile inevitabil se produc, ca atractia dispare, intervine monotonia, si ca intalnim oameni cu care avem o chimie mai buna decat cei cu care avem relatie.; decat sa stai cu ala si sa nu fii fericit, altul, sau alta, nu? stii tu ca nu i-a pasat de ce a lasat in urma? ce a fost frumos nu se uita, si nu toate vorbesc despre asta, aleg sa uite, sa se vindece mai repede.
trebuie sa alegem sa ne schimbam pozitiv dupa anumite experiente neplacute, nu sa devenim niste frustrati si sa generalizam ca toti sunt la fel.

| Adryan17 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Probabil ai si tu dreptate, poate nu ar trebui sa generalizez, insa dupa acest gust amar, nu pot sa mai privesc femeia in ochi la fel ca inainte.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Adryan17):

Mereu am.
fetele simt frustrarile, lipsa de incredere provenita de la acestea, si or sa fuga.
mie una mi se face sila de astia care fac pe durii si denigreaza femeia, din cauza curvelor peste care au dat, sau ma rog, dupa anumite experiente neplacute.
tin minte ca-mi placuse de unul, dar cand il vedeam ca incepe cu anumite aluzii, l-am dat dreacu si pa.
deci, capul sus, go on si fii barbat.
bafta.

| RAY a răspuns:

Eu unu n-am nimic cu fetele care o fac pe banii pana la urma tot acolo ajungi, o relatie inseamna prostitutie pe termen lung tu dai banii aia face sex si tot asa tot interese sunt materiale

| Dariusuu a răspuns:

O femeie care se vinde este o curvă şi cu asta am spus tot.

O femeie cu principi şi demnitate nu va face niciodată aşa ceva.

| sensualus a răspuns:

Hmm se zice ca unele si nu chiar putine curve se fac femei de treaba, da cam greu sa mai fie de treaba una care pare cumintik

| xDariuss a răspuns:

Dupa pererea mea, o curva este femeia care face sex in schimbul a ceva. (fie ca vrea 1acadea sau 500euro) Daca o femeie pur si simplu schimba baietii des sau face sex des, nu inseamna ca este curva.
O femeie, in adevaratul sens al cuvantului, are niste principii de viata bine definite.

| IreneMay a răspuns:

O curva: - este femeia care vrea mereu sex pentru bani
-este femeia care nu va afla niciodata adevarata semnificatie a unei familii
-femeia pe care o poti scoate foarte usor la produs.