| anonim_4396 a întrebat:

Cum ati putea defini iubirea?

7 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Cauti definitii pentru sentimente? Vrei sa te invatam noi sa iubesti?
Nu exista definitie, am citit si niste raspunsuri pline de siron si fara substrat in care aia nu au spus practic nimic... iubirea e un sarut furat!? Zau?
Daca cauti chestii siropoase te sfatuiesc sincer sa te maturizezi...auzi...cum ati defini iubirea ..parca simtim toti la fel.

| Azµre a răspuns:

"...Iubirea este ca o floare: Noi o plantăm în inimă, ea crește, se usucă și moare. Iar când găsim alta cu adevărat, aceasta se plantează singură, crește și devine nemuritoare..."

| TheAce a răspuns:

''Iubirea este o stare naiva de spirit. E insa in natura umana sa persiste naivitatea.''

| MrAnderson a răspuns:

Sentimentul care te face sa vezi la o persoana tot ce iti lipseste tie.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Iubirea e un sărut furat, un zâmbet inocent, o îmbrăţişare pătimaşă... şi un suflet smuls din piept. Iubirea înseamnă a fi doi şi a nu fi decât unul. Un bărbat şi o femeie!

| membrulcelmainou9238 a răspuns:

O pierdere de bani laughing

| ofata12 a răspuns:

O pierdere de timp.