| SarmalutaPuternica a întrebat:

Cum e dezvirginarea?

17 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Ioaio, am vazut vreo 9 raspunsuri pe aici si m-am gandit ca macar 1 sa fie destul de bun pentru tine.dar NADA!

Conteaza (cum spuneau unii) sa fii foarte lubrifiata-asta insemnand si natural dar ca sa elimini si mai mult din teama durerii, poti avea si lubrifiere extra (dorex foreplay).

Penetrarea sa se faca incetul cu incetul si pozitia bazinului tau sa fie putin ridicat (cu o perna), astfel, pozitia propice penetrarii reduce riscul durerii prea mari.

Trebuie sa fii si relaxata si sa te simti cat mai bine alaturi de baiat.
Nu crede ce a spus minrest ca e full of crap.

In rest, totul de mai sus.

BfTA>!

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde daca ai practicat masturbarea inainte de a ajunge la dezvirginare.In cazul in care ai si o varsta mai mare 18-19 ani dezvirginarea devine foarte dureroasa.

| mihai69 a răspuns:

Unică.

| neutrino a răspuns:

Daca ai un mester langa tine nu va fi dureroasa, dar dupa ce vei afla ca nu-i mare branza sa fii o tanara femeie minora, atunci te va durea tare rau ...sufletul.

| Emilian65 a răspuns:

La inceput dureroasa si apoi o placere deosebita, de nu i-ai mai da drumul penisului sa iasa din tine.

| lpavel a răspuns:

Prima data cand faci sex iti pierzi virginitatea, cam asa e! big grin

| SarmalutaPuternica explică (pentru lpavel):

Stiu dar cum e adica e dureroasa rau?

| lpavel a răspuns (pentru SarmalutaPuternica):

Iaoajaskaoak ce esti fata sau baiat, pentru un raspuns mai bun ar trebui sa stiu!

| SarmalutaPuternica explică (pentru lpavel):

Fata

| lpavel a răspuns (pentru SarmalutaPuternica):

Daca o faci cu o persoana care nu are deloc experienta da, te va durea putin dar ca sa nu simti durerea asa tare, pune-l sa te excite tare si sa te penetreze incet, atat ar trebui sa stie, dar ti-am spus in caz de e prostovan rau... big grin Daca nu te vei excita destul sa n-o faci ca va durea mai mult! Dar nu trebuie sa te sperii, nu e mare lucru oricum! happy
Si nu te supara dar pune-ti un nume de fata sa stim cu cine vorbim sa nu trebuiasca sa intrebam la astfel de intrebari!

| BizSinir a răspuns (pentru SarmalutaPuternica):

Stii cum e?! ca durerea de masea... te doare dar nu ai vrea s-o scoti. rolling on the floor

| minrest a răspuns:

Ioana, m-am uitat si eu un pic pe intrebarile tale si am constatat ca esti o fata sensibila, iti pasa de altii, esti cam impulsiva si, sa nu te superi, nu prea culta. Toate aste te pun intr-un mare pericol de a fi prostita pentru sex. Mai uita-te in jurul tau, mai acumuleaza experienta, dezvirginarea nu e o urgenta, poate te dezvirgineaza sotul, si atunci alta incredere si alt atasament are cand stie ca ai fost doar a lui. Sa zicem ca ai doar un barbat inaintea sotului, de unde stie sotul ca nu au fost o suta si ca mai toti cu care vorbeste te-au avut si isi bat joc de el. Acuma sa iti raspund la intrebare, dezvirginarea doare, cateodata mai usor, cateodata mai rau, poate sa doara foarte tare, mai ales daca te pacaleste un baiat, ala de multe ori te face sa te doara intentionat, ca sa il tii minte. In cazuri de astea, au loc si rupturi de vagin, sau perforarea peretelui uterin, iar cum fetei ii e frica sa mearga la ginecolog, sa nu se afle ca nu mai e virgina, iti dai seama de urmari. De asta sunt atatea femei sterpe. Buna ziua.

| Aditzu a răspuns (pentru minrest):

Cel mai prost raspuns ever!

Răspuns utilizator avertizat
| Clausd10 a răspuns:

Stii ce ma mira la raspunsurile de mai jos? Ca desi e o intrebare pentru fete/femei, s-au grabit sa raspunda si cativa baieti/barbati. Fratilor, pe voi v-a durut sau v-a lubrifiat suficient incat sa fie placut momentul penetrarii? Fara suparare, cat doare poate sti doar o femeie. Hai sa le lasam pe ele sa dea un raspuns corect.

| biencutza123456 a răspuns:

Dupa parerea mea e cel mai frumos lucru.Stii cum se spune:prima data nu se uita niciodatahappy. Sunt minunate toate emotiile cand il simti prima oara in tine, uiti de durere cand esti cu baiatul pe care il iubesti.La mine asa a fosthappy

| intelboss a răspuns:

Minrest are dreptate asteapta baiatul potrivit si nu te arunca in bratele primului venit sau oricarui baiat si eu sunt baiat si cred ca si baietii au dreptul sa vorbeasca deoarece sunt multi baieti finuti care isi doresc sa aiba o sotie pura si sa nu isi bata joc de ei smecherasii de cartier acum e alegerea ta la mijloc si de durut bineintele ca depinde de el in principal si depinde si de sensibilitatea ta