| ticu a întrebat:

Cum gaseste o femeie un barbat atragator? Adica eu ma uit sa vad daca are forme si dupa aia sa vad ce-i poate capu. Femeia oare cum face?
Va rog sa raspunde-ti toata lumea.
Acum am o iubita da tot ma bate la cap intrebarea asta asa ca dati raspuns...

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Eu in primul rand stabilesc contactul vizual cu el. Daca are o privire ucigatoare, m-a castigat pe jumate laughing
Daca imi zambeste f frumos si imi place fizicul lui in ansamblu. Adica sa fie proportional.
Daca are maini frumoase si imi place cum ma strange in brate, plus o gluma buna la momentul potrivit si e comunicativ si spontan, atunci e o combinatie perfecta happy

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Difera de la femeie la femeie, asa cum difera de la barbat la barbat. Sa nu crezi ca toti barbatii se uita dupa forme, ca tine. Unii se uita la ochi, la zambet, la maini. Asa si femeile: unele se uita la muschi, altele la fund, altele la ochi, altele la ambet. Mie personal imi plac barbatii cu maini frumoase.

| stresu a răspuns:

Poate suna a stereotip, dar intai ma uit dupa ochi, si poate nua tat la culoare, dar la sclipirea aia care iti spune daca merita sa deschizi gura cu respectivul sau ti-o racesti degeaba. Dupa aia daca urmeaza o conversatie inteligenta si nu un monolog, deja incep sa dau din coada.
Fizic ar fi dragut sa fie mai inalt ca mine (nu obligatoriu), dar nu e greu ca am 1, 62.
Dar iubita ta nu stie ce ii place sau cum, ca nu inteleg?

| Victoria a răspuns:

Eu consider un baiat atragator daca e inalt(minim 1. 80), bine facut, cu un chip masculin si cu ochi frumosi :X

| StropiDeDor a răspuns:

Hai sa o luam pe capitole, daca le pot spune asa:
-fizic:eu ma uit de obicei la fata, la ochi, la zambet, par, maini.si asa, pe furis, ma uit sa vad cum arata si din spate
-moral:sa aiba simtul umorului, sa fie sociabil, sensibili si puternici in acelasi timp

noi fetele suntem mai pretentioase la capitolul 2 big grin

| alexandru_4652 a răspuns:

Sa fie simpatici sa aiba simtul umorului sa iubeasca animalele... sa aiba multi bani!laughing dupa aia vine capu si fizicul.

| georgy7165 a răspuns:

Mie imi plac baietii amuzanti(care sa ma faca sa rad), deschisi la orice, curajosi, sa stie sa se poarte cu o fata, de treaba.

| ary a răspuns:

Depinde.De ex: barbatii sociabili si cu simtul umorului au mai mult "lipici" la femei.

| kristinutza a răspuns:

Mie imi plac baietii cu cicatricii laughing)) sincer...si plus sa fie kel laughing))

| Meandjustme a răspuns:

Pentru mine baiatul perfect ar fi trebuit sa fie istet, delicat si comunicativ si cu simtul umorului neaparat.La fizic. eu una am gusturi alese.In gen ca imi plac baieti care au trasaturi mai feminine (ochii mari, tenul curat, nasul micut, parul lungusor) si mai ales sa stie sa se imbrace, e ceva important. Daca are un zambet frumos m-a cucerit cu siguranta.
Perfect!big grin

| ticu explică:

Toate v-ati inselat amarnic.Scuze da orice barbat care e cat de cat frumos se uita prima data la forme si dupa aia la celelalte numai ca nu prea recunoaste nimeni adevarul

| woody_9489 a răspuns:

Depinde de fiecare om. Asa cum tu te uiti la forme, altii se uita la zambet, la ochi, la par, etc. La fel si in cazul femeilor, unele vad mai intai la un barbat ochii, altele ii vad corpul lucrat, altele ii cerceteaza gesturile.happy Toti suntem diferiti.
Mie imi plac baietii cu simtul umorului, spre exemplu.

| cristinna1919 a răspuns:

Sincer pe mine ma atrage aspectul fizic, dar trebuie sa aiba si ceva in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de varste. fetele la 15-20 de ani se uita la cat e de frumos baiatul, cum arata.mai apoi, cam pe la 25 de ani au alte criterii de selectare a barbatului, deoarece se gandesc sa isi intemeieze o familie.si atunci cauta un barbat nu foarte frumos, dar cu potential si mai ales puternic(fizic, dar mai mult psihic).
baietii pe la 15-20 de ani cauta fete frumoase, sa arate bine(nu conteaza ce este in cap, deoarece baietilor oricum le stau gandul numai la sex). de la 25 de ani in sus, cand se gandesc si ei la insuratoare si la formarea unei familii, se schimba si la ei criteriile de selectare:cauta femei cu simt practic si moral bine dezvoltat, se uita la formele corpului, mai ales la cele cu sanii mai mari(nu exagerat) si bazinul mai lat(asta pentru copiii care vor urma si trebuiesc alaptati, si bazinul pentru o nastere mai usoara, fara probleme.insa acest criteriu este inconstient; ei se uita la forme ca sunt frumoase dar subconstientul lor cauta femeia capabila sa aiba o sarcina normala si sa alapteze copiii.). totul este programat de natura, iar noi, fara sa ne dam seama, ii urmam cursul.
nu stiu tu cati ani ai, dar cu siguranta ceea ce te interesa la varsta de 13, 14, 15 ani, acum nu te mai intereseaza, poate chiar ti se par prostii sau banalitati. sper sa te lamuresti singur pana la urma fiecare ce si cand cauta, odata cu trecerea timpului.bafta