| AnaAndreea1995 a întrebat:

Cum ii spun mamei ca am prieten? De unde sa incep?

Răspuns Câştigător
| Bellax a răspuns:

Eu iti propun sa fii sincera cu ea,ai totusi un an si jumatate cat crezi ca mai poti sa ascunzi,ai stat stresata atata timp,spune-i adevarul,vorbesti undeva cu ea in particular si ii spui ca ai un iubit pe care il iubesti foarte mult, ii si faci cunostinta mamei tale despre iubitul tau, ii spui ce fel de iubit ai ca sa nu creada ca e un vagabond si trebuie sa te inteleaga, esti adolescenta nu mai esti copil, e normal sa ai un iubit.Succes!

17 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai asteapta un moment in care mama ta este binedispusa si ii spui ca vrei sa vorbesti ceva cu ea.II poti spune ca ai intalnit un baiat acum ceva timp.A-ti mai iesit impreuna pe afara,este un baiat cuminte, de treaba si ca si inceput sa va placeti reciproc si usor usor a-ti format o relatie.
S-au depinde cum este mama ta, poti incepe direct sa ii spui, fara sa o mai iei pe ocolisuri.
Oricum nu ai de ce sa iti faci griji pentru ca nu are ce iti faca nimic rau, te va sfatuii atata totulhappy.
Bafta.

| harciog a răspuns:

De la calibru si dimensiunile lui...

| unknownn a răspuns:

-Mama?
-Zi draga ca ma grabesc!
-Am prieten!
-Cummmmmmmm? De cand? Cati ani are? Eu de ce nu-l cunosc?

| PrinţeSisi a răspuns:

Pai in primul rand intr.o zi cand este ea foarte bine dispusa ii vorbesti despre el( dar nu prea mult ca sa nu o zapacesti si sa ai probleme) apoi ii povestesti cum l.ai cunoscut cum va.ti imprietenit incetul cu incetul, ii arati poze cu el, lucruri simple. Iar daca mama ta e intelegatoare si vorbesti deschis cu ea in orce privinta sigur il va accepta.

| Azµre a răspuns:

De la cap până la coadă.

| AnaAndreea1995 explică (pentru Azµre):

Si cum suna continutul? blushing

| h3r a răspuns:

Cred că cel mai bine este să o laşi să-şi dea seama.
Nu mai e mult până atunci.

| Almássy a răspuns:

Eu asa i-am zis:mamaaaaa am gagic faceatiai crucehee hee

| Larisssaa a răspuns:

Păi la început i-ai putea vorbii ca şi cum ţi-ar fi un prieten, gen : ˝ E drăguţ, mă înţeleg foarte bine cu el şi ştie să se comporte cu o fată ˝ etc.
Lasă să treacă câteva zile şi după îi spui că stai cu el. Ea nu va fi împotrivă pentru că... tu i-ai vorbit foarte frumos de acel băiat. Şi o să i se pară un băiat drăguţ. Sper că te-a ajutat răspunsul meu.

Dacă te-a ajutat răspunsul meu : Fundă.

| Nelamuritul a răspuns:

Pur si simplu ii zici mama am un iubit ca doar ii maicata nu te omoara.

| PsihinG a răspuns:

Este simplu, iti provoci mama la o discutie despre relatii in general, o intrebi ce parere are ea daca tu ai avea o relatie si la urma ii spui adevarul.
Iti doresc ca mama ta sa fie intelegatoare si sa fie totul ok.

| LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu a răspuns:

Pai, nu trebuie neaparat sa fie bine despusa,adica daca e despre un prieten sigur ori se va bucura, ori iti va tine putina morala, depinde cati ani ai. Apoi ii spui : uite mama eu plac un baiat si el ma place... si ii explici cum sta treaba, crede-ma nu prea are ce sa iti faca, bafta!winking

| Mishelle173 a răspuns:

Ma-i intii intreab-o mai pe departe sa vezi ce viziune are ea despre scest lucru, ca sa stii la ce reactie sa te astepti, cere-ti voie sa iesi cu el si ea sigur ca se va interesa cu cine si va vrea mai multe detalii, sau poti chiar sa-i spui direct.

| EL92 a răspuns:

Depinde cum este mama ta straight face ca nu o cunosc eu, dar daca il cunoaste este mai usor, ii spui mama il stii pe baiatul ala X, spui ceva mai adaugi si la final ii spui ca il placi dar sa o iei cu usorul

| Anaagirl a răspuns:

Spune-i pur si simplu. Daca se enerveaza, nu-ti fie frica pentru ca o sa te inteleaga. funda?

| Bellax a răspuns:

Cu adevarul, mai bine spune-i daca esti nascuta in 1995 inseamna ca ai 17 ani, nu esti mica, alte fete au iubiti de la 13-14 ani, daca ai o mama intelegatoare care iti este si prietena si te intelege ii poti spune adevarul ca ai prieten decat sa isi dea seama singura, pentru ca tu daca ii ascunzi nu o sa mai aiba incredere in tine dar daca ii vorbesti deschis, daca ii spui adevarul e mult mai bine pentru amandoua, pentru tine ca nu mai trebuie sa te ascunzi si pentru ea ca sa aiba incredere in tine.Succes!

| AnaAndreea1995 explică (pentru Bellax):

Nu sunt nascuta in '95, e pus aiurea. Am aproape 15 ani. Nu stiu cum sa incep pentru ca nu prea am vorbit cu ea despre lucruri de genul. Ma mai intreaba cate o data despre unii baieti, atata tot. Nu stiu daca am puterea sa-i spun. sad Nu mai vreau sa ascund o relatie de un an jumatate! straight face Oricum ar fi, baiatul tot are grija de mine si nu-mi face NIMIC RAU! happy Dar cum sa-i explic asta?

| Bellax a răspuns (pentru AnaAndreea1995):

Eu iti propun sa fii sincera cu ea,ai totusi un an si jumatate cat crezi ca mai poti sa ascunzi,ai stat stresata atata timp,spune-i adevarul,vorbesti undeva cu ea in particular si ii spui ca ai un iubit pe care il iubesti foarte mult, ii si faci cunostinta mamei tale despre iubitul tau, ii spui ce fel de iubit ai ca sa nu creada ca e un vagabond si trebuie sa te inteleaga, esti adolescenta nu mai esti copil, e normal sa ai un iubit.Succes!