| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si nu stiutiu cum sa-i spun mamei ca am un prieten/iubit?happy

Răspuns Câştigător
| cosmina16 a răspuns:

La 13 ani deja e ceva ok... Ii spui pur si simplu daca stii ca este un baiat ok de treaba, cuminte, respectuos si bla bla bla.

Sau vorbesti cu ea intr-o zi... o intrebi cum era ea cand era de varsta ta.cuma a avut ea primul prieten si dupa ii spui mai pe ocolite ca ai si tu unul. Va fi curioasa despre cine e vorba. Tu sa-i spui doar lucruri bune despre el... Poti sa mai si infloresti

6 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Daca mama ta e severa, mai bine nu-i spui. Daca e prietenoasa si e de treaba, spune-i.

| Blondyx a răspuns:

Pai.tragi aer in piepth si ii zici.vezi ce reactsie are si...asta elaughing) sau il tsi secrethbatting eyelashes

| bCtz123 a răspuns:

Pai de ce sa ii spui? ))

| diana_4229 a răspuns:

Fii serioasa...eu am 11 ani si am avut un iubit la 10...care-i problema spune-i pur si simplu

| Pinguinul_8392 a răspuns:

Simplu, nu ii spui ( daca stii ca e mai dusa maica-ta). Daca ai parinti ok poti sa le spui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca ar trebui in primul rand sa-i spui''mama ce zici daca as avea un iubit ''crezi ca ar fi bine intai sa bati apropo si pe urma depinde de raspunsul care ti-l da ea ok