| Sfinnx a întrebat:

Cum imi dau seama din vorbele lui ca vrea o relatie stabila si de viitor? Ceva intrebari discrete pe care sa i le pun? Cum sa procedez? Mi-a dat cateva semne minuscule dar nu sunt sigura.Nu pare genul.
Spre exemplu astazi la scoala [ fiind totodata colegi de banca si iubiti] mi-a pomenit ceva legat de copii.Cum ca o sa avem multi copii [asa ceva].Sau in alta zi a zis din gluma :Te mariti cu mine? Presupun ca astea au fost doar in gluma..Acum cateva saptamani bune, intr-o seara cand ma conducea spre casa mi-a spus ca nu stiu daca voi mai gasi o fata ca tine..Am intrebat mirata.ce? cum asa? Si mi-a explicat motivele..Nu cred ca mai e vreo fata in oras care sa fie gamerita.Intr-adevar sunt mai speciala ptc sunt totodata gamer,rocker,[am fata de chinezoaica] sunt talentata la desen,am o inima foarte mare,sunt foarte politicoasa, etcc nu ma dau mare dar majoritatea baietilor sunt foarte gelosi pe el, iar el la randul lui e gelos pe faptul ca ma place atata lume.
Ma simt oarecum ciudat pentru ca nu stiu ce vrea si eu nu stiu daca sa investesc atat de multe sentimente in relatia asta.Nu vreau sa fiu ranita.Nimeni nu vrea asta, nu?
De revelion facem 1 an, sunt marea si prima lui dragoste..Am avut momente frumoase impreuna, ne-am si gresit mult unul altuia, ne-am si impacat si certat de multe ori si inca suntem impreuna iar. faptul ca ultima data ne-am impacat m`a facut sa cred in miracole.
Cum pot afla daca vrea o relatie de lunga durata? Nu pot sa il intreb direct asa ceva.ah vrei o relatie de lunga durata? Oh, ar trebui sa ne casatorim!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

In adolescenta traim prezentul si ne pacalim cu viitorul. Asadar, traieste-ti clipa si nu mai visa la o relatie de lunga durata, care, daca s-ar intampla sa fie, ar fi un mare chin!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred ca exista barbat care sa se insoare ca vrea el 100% si nu indrmat de alti,veau sa spun ca o casatorie inseamna multe si voi ca tineri poate nu sunteti asa maturi incat sa o puteti duce cu bune si rele, o relatie de sex, prietenie, interese comune nu ar fi mai ok? o perioada pana va cunoasteti, el va vi pus intro mare alegere daca spune ca nu vrea posibil il vei lasa daca spune da o e promisiune care tu nu o uiti e greu, era bine sa vorbiti cu un pshiolog care se ocupa de planificarea familiara

| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa ii spui tu lui cate ceva despre tine (gen ca te simti atat de bine cu el incat speri sa fie pentru totdeauna) si vezi ce raspunde.

| Xpressurself a răspuns:

Sa fii detasata in tot ce faci.
sa nu te astepti ca un anumit lucru sa se intample.
sa fii impacata cu gandul ca daca-l pierzi il pierzi si gara.
de exemplu, gandeste asa: eu am sa fiu sincera si corecta cu prietenul meu. urmaresc sa fiu fericita cu el si sa-l fac fericit si pe el daca pot. daca el imi va insela asteptarile nu eu voi suferi ci el va avea de pierdut. sunt frumoasa si desteapta si pot sa-mi gasesc alt prieten care sa ma merite. asadar sunt fara griji.
este un paradox insa odata inteles va fi mai usor.

| neaivan a răspuns:

Atat,cat nu e gay mai poti FACE ceva...