| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ca un baiat te place?

74 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Din modul cum se comporta cu tine, din priviri, din vorbele care ti le spune, deci din comportament.

| catalina_2916 a răspuns:

• Ii face placere sa iti faca pe plac si sa te surprinda. Iti va darui flori, o felicitare sau ceva simbolic. Va organiza activitati care stie ca iti vor face placere: o seara la teatru, un picnic, o iesire la film sau te va duce la dans (pentru unii barbati acesta este un sacrificiu chiar foarte mare).

• Nu se joaca si nu inventeaza scuze. Nu asteapta o saptamana ca sa te sune, si cand spune ca o sa te sune, se tine de cuvant. Nu te lasa sa presupui ce e cu el, ci iti arata ce simte.

• Isi aminteste ziua ta de nastere...
sper sa te ajute! happy

| diavolitza a răspuns:

NNu te scapa din priviri incearca sa intre in evidenta in fata ta... ii cere celei mai bune pretene a ta nr tau de tel. te tachineaza usor cand faci ceva gresit, incearca sa te atinga cat mai mult si NNu te scapa din priviri

| Moneyandfame a răspuns:

Cand te tachineaza.

| Casandra a răspuns:

Exista baieti timizi,la care le e foarte rusine sa zica ce simt,si exista baieti indrazneti,rebeli,care se uita mult la tine, inceasca sa te atinga, sau sa te enerveze putin...

| Twitter a răspuns:

Depinde ce fel de baiat este:
*Daca este foarte timid, doar se uita foarte mult la tine dar cu alti ochi nu cum se uita la oricine... Nu iti vorbeste doar se "holbeaza" cat de mult poate, deoarece te place si faptul ca te vede il face fericit pe baiat.

*Daca este mai indraznet este foarte simplu sa iti dai seama deoarece iese in evidenta tot timpul in fata ta si se comporta mai mult decat amabil cu tine.

*Daca este foarte indraznet atunci iti zice in fata ce sentimente are pentru tine.

| cucaracia a răspuns:

In cazul in care e mai timid te priveste mai tot timpul. In cazul in care e putin indraznet incearca sa te inpresioneze si este de acord cu tine cand sugerezi ceva, cand este mai indreznet iti da biletele cu "i love you" "hi baby" sa sau iti zice pe fata, in caz ca e si mai indraznet iti ofera cadouri si te imbratiseaza. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dimineata te trezesti cu mormane de flori la usa si nu poti iesi din casa, iti canta noaptea pe la fereastra si il fugaresc vecini cu pungi de apa, face rost de numarul tau de telefon dar nu te suna pentru ca amici tai i-au tras teapa, se angajeaza ca taximetrist pentru a fi tot timpul cu ochi pe tine...asta e pentru obsedati sorry am gresit intrebarea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca atunci cind te vede, i se bulbuca ochii ca la broaste si saliveaza ca un ciine obosit, atunci e clar, te place rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie imi place de un baiat iar el nu stie...
Ii coleg cu mine si la scoala il mai prind cand se uita la mine sau cand profa/profu nu-i in clasa, mereu il aud cum ma striga nu-mai
sa-mi spuna o poanta buna iar cand sunt suparata mereu el vine si se pune langa mine sa incerce sa ma inveseleasca si ma itreaba intruna ce am patit (dar uneori sunt doar plictisita sau obosita)
Problema ii ca-i cel mai popular baiat din scoala si is multe fete care-l plac de asta dar eu il plac pentru ca-i dragut cu mine si pentru felul lui de a fi de exemplu iarna asta eu am fost singura fata care n-am primit baie din cauza ca el era "seful"grupului si mereu imi sarea in ajutor.
Cati baieti o incurcato din cauza ca so luat de mine...saraci de ei...
Acum am terminat clasa a 6-a si inainte sa se termine diriga m-o mutat cu unul in banca (la ala stiu 99, 9999 ca-i place de mine dar mie nu logic) si baiatul de care imi place s-o mutat in spatele meu (din prima banca so mutat in penultima sa steie in spatele meu)finca creka era...
Voi ce credeti ma place finca eu nu-mi pot da seama avand invedere ca sunt o multime de fete care-l plac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apoi nu stiu....de exemplu daca te ia de mana clar te palce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te soarbe din priviri mai tot timpul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti poti da seama daca un baiat te place din modul cum te priveste, cum se uita dupa tine, cum se comporta cu tine, ca te alinta tot mai des, ca te priveste mereu si cand te uiti la el intoarece privirea, ca va incerca sa se apropie de tine tot mai mult, ca se intereseaza de ce iti place tie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu este sa iti asculti inima

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi place de un baiat si el stie asta pentru ca a aflat de la fostul meu prieten care e si prietenul lui.Cand eram cu exul, m-am intalnit cu prietenul sau la cinama si am stat langa el si am observat ca este foarte de treaba si amuzant.Imi facea complimente si datorita lui eram mareu cu zambetul pe buze.De atunci el ma tot suna si un alt prieten de al sau ma tot intreba daca imi place de el, iar eu ii spuneam ca nu pentru ca aveam deja prieten(acum imi pare rau ca am spus "nu"). Dupa ceva timp dupa ce m-am despartit de fostul prieten pentru el am realizat ca baiatul de care imi place a devenit alt fel cu mine si doar ma privea, nu ma mai suna si nici nu ma mai saluta. Iar dupa ceva timp cand ne-am intalnit la cinema s-a asezat langa o prietena doar ca sa ma faca geloasa.
Ma puteti ajuta spunandu-mi daca ma place sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost cu un baiat am tinut foarte mult la el, dar ne-am despartit.Multi imi spuneau ca el isi bate joc dar nu stiam ce sa cred pentru ca la inceput se purta frumos cu mine, iar dupa o vreme s`a schimbat era mai indiferent.Acum incerc sa-l uit, am alt prieten, dar el tot timpu imi scoate ochii si se oftica cand ma vede cu prietenul meu.

Voi ce credeti? a tinut vreodata la mine? Daca da, credeti ca mai tine si acum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place de un baiat din clsa a-XI-a si eu sunt in clasa a-VI-a.Cand eram in clsa a -V-A am fost la discoteca si am dansat mult cu el iar cand stateam pe banca el punea mana in spatele meu. El atuci avea "GAGICA"pe sora mea si mie chiar imi placea mult de el.Credeti ca m-a placut?
Acum imi place si de el si de cel care sta in clasa cu mine.Rade la orice gluma de-a mea, ma priveste frumos si cand ma intreaba ceva mi se pare ca se uita la gura mea si ma intreaba foarte frumos.Acum,primul baiat care imi placea de el m-a intrebat daca am prieten(cel din cls:a-XI-a). Care ma place? Ca mie imi plac amandoi.Va rog frumos va multumesc mult ANTICIPAT daca imi raspundeti la intrebare.Va rog eu frumos!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci cand iti zambeste, cand se uit adanc in ochii tai, cand in preajma ta face glume doar pentru a te vadea zambind...atunci e clar baiatul respectiv te place dar poate este prea timid pentru a face el primul pas!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci cand el e timid si cand vorbeste cu tine mai lent si atunci cand ar face orice pentru ca tie sa iti fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti poti da seama de un baiat ca te place din gesturile pe care le face. felul in care vb.cum te priveste.sa te respecte sa-ti ia apararea in fata prietenilor atunci cand faci o greseala.Sa-ti faca complimente.si sunt multe alte chestii frumoase din care iti poti da seama. Dar ai grija sa faci diferenta dintr-e un baiat ce vrea sa te ademeneasca in pat si un baiat care vrea sa-ti fie suport pentru.ca fata e un diamantwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da sunt interesante ras voastre dar dace:Ei bine el merge cu acelasi bus la scoala si chiar nu are ce face nu sa lasa in pace imi scutura scunu si cand nu vb cu el face tot posibilul sa-mi atraga atentia...si mie imi place de el dar nu stiu ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand este amabil, dregut cu tine, face tot posibilul sa se faca boservat doer ca sal observi tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand te place un baiat, poate actiona in 2 feluri:
1. Se poarta frumos cu tine, adica nu vb urat, iti ia apararea, te priveste cu alti ochii, iti zambeste mereu, vrea sa afle mai multe despre tine.
2.Se ia mereu de tine. Te impinge, nu te lasa impace, uneori face chiar si misto, se ia de felul cum arati sau cum te imbraci, ca sa iti atraga atentia. Sunt multi care fac asta, desi nu inteleg de ce. Am patit`o si eu.
Un baiat ar trebui sa se comporte frumos cu fata pe care o place, nu sa se ia de ea happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cum se comporta cu tine. dupa cum te priveste... dupa cum iti vorbeste.love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se uita la tine insistent si te ia in brate. Credeti-ma si eu am patit-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai eu vreau sa fiu cu un baiat dar el e mai inalt decit mine si l-am intr cum i se par si a zis ca sunt draguta dar acum nu imi mai dau seama daca ii place de mine... ajutati-ma va rogcrying

| mala a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca se poarta la fel cu tine inseamna ca are aceleasi sentimente pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand incearca sa ajunga la tine si iti vorbeste cu frumusete cand ii e rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu nevoie de ajutor, plac o fata din cla a patra si acum sunt a opta, sunt genul de baiat timid. am facut tot ce sc pe site, inclusic partea cu vb frumos, foarte amabil...etc. Dar azi am chemat-o si i-am dat un buchet cu flori... ea era foarte rosie la fata, si nu a vrut sa acepte florile da in schimb m-a rugat sa dau la toate fetele din clasa ceea ce am si facut.am facut eu primul pas si in ultimul timp i-am dat sute de semne ca o plac, dar nu stiu daca e reciproc sad

| mala a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te si spune-i ca o iubest fi direct

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! nu pot spune ca sunt in dificultate doar ca intr-adevar imi place de un baiat care acum a trecut pe a 9 iar eu sunt pe a 7, in anii trecuti nici nu ne salutam dar in acum in ultimul sau an se uita mereu dupa mine vb cu prietenii despre mine lucruri bune.Si intr-o zi am avut un status mai trist si vb cu el pe mess si chiar m-a inrebat ca pentru cine este statusul acela si intrebari din astea.La scoala mereu se impingea in mine. El are un frate mai mik pe care il iau mereu la plimbare si intr-una din zile el i-a spus fratelui lui mai mic ca nu mai vrea sa stea cu mine ca sunt mai mare ca el si ca eu ar trebui sa stau su el ca este mai mare in finee tottimpul ma cicaleste afara ori se face ca da peste mine ori imi spune catecevadar nu stiu oare ii place de mine? un raspuns daca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te baga mereu in seama si este amabil cu tine.