| ioana_5244 a întrebat:

Cum le spun alor mei de prietenul meu? tin sa mentionez ca niciodata nu le-am spus de relatiile mele, dar a sosit momentul sa o fac. tin sa mentionez ca parintii mei sunt severi si nu stiu cum ar reactiona la veste.cu parintii pritenului meu am facut cunostinta si nu au reactionar nici cum dar mi frica de ai mei. un sfat util sau orice este bine venit.multumesc

8 răspunsuri:
| niko a răspuns:

Intr-o situatie asemanatoare sunt si euhappySi daca esti mai apropiata de mama ta spune-i ei ca ai intalnit un baiat la care tii si ai vrea il cunoasca si ei... si daca esti mai apropiata de tatal tau fa la fel:*
Sigur o sa te inteleaga si totul va fi ok:*
Succes:*
P'pa

| RaluE a răspuns:

Eu i-am scris mamei pe niste foi si am inceput sa plang [laughing]. A inteles, l-a cunoscut si thinking totul este bine.

Cat despre tine, vorbeste mai intai cu mama ta si daca tu crezi ca nu te descurci cu tatal tau, roag-o pe mama ta sa incerce sa-i spuna:*. Ai sa vezi ca va fi bine>big grin

| perro12 a răspuns:

Spunele ca ai cunoscut o persoana care te intelege si o iubesti happy si ca ai vrea sa le faci cunostinta.Nu vad de ce s-ar impotrivi big grin.

HF

| DTralala a răspuns:

Buna!
Sunt sigura ca va fi usor, daca sti cum sa le spui; Adica nu trebuie s-o faci dupa ce vin de la servici stresati, obositi etc.; ci in momente oportune, intr-o sambata sau ceva de genul.Ar trebui sa incepi prin a'i spune mamei, sigur va fi mai intelegatoare!

Mult succes!:*

| Ochiialbastrii a răspuns:

Eu pana acum nu le-am spus de nici o relatie de`a mea. si parintii mei sunt severi cand e vb de baietichatterbox si este enervant dar cand voi gasi un baiat intzelegator si pe care il voi iubi cu adevarat le voi spune despre noi. bine intzeles ca problema e cum. thinking eu leas spune cand sunt mai relaxati. eu sunt destul de apropiata de mama mea dar si de tatal meu dar cand e vb de baieti ...CLAR!
Mamalove struck ea cred ca ar intelege dar dac i-as explica tot... ceva d genu : mama am intalnit un baiat de varsta [cutare] din... eu il plac ff mult si tzin la el si el tine la mine si de ceva timp suntem impreuna si suntem ff fericiti impreuna si as vrea sa va fac cunostinta cu el si sa vedeti ce fel de baiat este. big grin Sper ca am fost de ajutor >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput spune-i mamei tale. ca ai cunoscut un baiat care iti place. etc etc. apoi. ii spuii ca sunteti deja de ceva vreme impreuna. si ca, crezi ca ar fi mai usor daca leai face cunostintza si lor cu el. si crede-ma. ea va stii cum sa'i spuna tatalui tau. si va fi el cel care iti va cere sa'i faci cunostintza cu pr tau=)tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai trancuila tutto e aposto mi dispiace per te!

| MerisorulDulce a răspuns:

Ai putea sa ii intrebi la ce varsta au avut ei prieteni...Cu cine ai relatii mai bune? Cu mama sau cu tata? Vorbeste deschis, spune-le ca chiar iti place de acest baiat, sau ai putea chiar sa le arati aceasta paginawinking. Mult succes>big grin