| BossMan a întrebat:

Cum pot agata o fata pe strada? voi fetelor ce parere aveti despre aceasta faza? voua v-ar placea sa fiti agatae pe strada? ce ati face?

14 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sincer? Nu suport baietii care incearca sa agate pe strada! Pur si simplu nu-mi place sa fiu abordata pe strada, de un tip pe care nici macar nu-l cunosc.

| Phutui a răspuns:

Apropo.ca zicea cineva un raspuns de genu: "cu undita" eu raspund cu un banc la acest lucru : "O fatuca de vreo 17 anisori se plimba pe malul unui lac.La un moment dat observa un tip cu o caramida in mana uitandu-se atent in apa.
-Ce faci aici,nene?
-Iaca,pescuiesc!
-Cu caramida aia?
-Ehei,fetito,e o metoda noua,descoperita chiar de mine.
-Imi spui si mie cum faci,ca si tata e pescar si vreau sa-l invat si pe el metoda asta?
-Daca ma lasi sa te...,iti spun.
S-a codit fata la inceput,apoi intr-un final a acceptat.
Dupa ce "pescarul" s-a linistit si-a aprins tacticos o tigara si se uita linistit spre apa.
Fata,curioasa il intreba?
-Ei,ia spune-mi,cum e metoda asta noua de pescuit?
-Draga, sincer sa fiu habar n-am, dar la caramida esti a treia pe ziua de azi! "

| AnemonaP a răspuns:

Sunt mereu agatata, si cateodata ma simt penibil dar cateodata f bine

| FericituIndragostit a răspuns:

Ok deci nu este a agata pe "strada" pur si simplu daca e o fata draguta sa te duci si ii spui ceva.
Oricum tipi care "agata pe strada au lucrat la dezvoltarea lor personal perceptie,prezenta, farmec si studiaza pshiho si multe domeni asaca respectati si nu cobiti.
Si pun pariu ca tipu care te "agata pe strada "au o prezenta, tonalitate privire atitudine de minim 8 si e inbracat si miroase de te gata.In plus chestia asta nu se rezuma la a agata fete pe strada ci este o etapa in vaiata oricarui barbat care macar trebuie sa o incerce.
Sa spunem asa daca iti place de una si vezi si u ca nu e o pitzi ce ii spui daca u nai incercat asta niciodata?
Si astia care agata "lucreaza la fizicul lor, perceptia, prezenta lor si exceleaza in viata si ei /eu (da si eu practic laughing ) nu se gandesc cum se gandesc uni "Oa uite cum arta aia si duce la ea si hei pisi "
Nu pentru ei si pentru mine totu se rezuma sa cunosti o persoana noua si sa inveti ceva nou de la ele si sa te dezvolti.
Dar chestia asta nu ne defineste viata ci este doar o farama care te va ajuta la un moement dat asasca care are ceva cu tipi aia sa-mi lasa un mesaj sa discutam.
A da si fiecare fata e diferita si are ceva deosebit si unic asaca nu mai fiti ciudosi ca voi nu puteti si noi putem.
Pace. @@!@

| VIPlidia a răspuns:

Hmm.ar putea fi amuzanta chestia asta! Dar nu o aborda din prima,plimbate usor pe strada,"izbestete"in ea(cu propria vointa)cere-ti scuze,FOARTE MULTE SCUZE si zii"Oricum, imi pare bine, eu ma numesc..." si vei parea un Super boywinking

| LoL a răspuns:

Cel imi usor poti agata fete pe strada cu UNDITA!

| Ramo_9946 a răspuns:

Mie sincer nu mi-ar placea sa ma agatze cineva pe strstraight faceUneori merg ca prietenele mele pe str sau singura si se uita la mine baietii si apropo mai scot cate o perla d cocalar laughingd imi sar dracii si ii injur bine... Poate sunt fete carora le place asta.Si mie nu mi-ar placea sa vina unu sa dea peste mine ap sa ma invite la suc si chestii d ganu km se ziceau mai suslaughingeu cred ca ti-as trazni o palma ca nu ai mai vrea nici suclaughing)big grin

| Ramo_9946 a răspuns (pentru Ramo_9946):

Cu prietenele mele****...chestii d genu**big grin

| Paulla a răspuns:

În general le râd în faţă.
Dar dacă tipul e drăguţ şi are simţul umorului şi o limită de bun simţ mai merge. Totuşi nu-ţi recomand să agăţi o fată care-ţi place pe stradă, mai ales cu o replică de tot rahatul.

| BeatriceBiaa a răspuns:

Eu de obicei ii iau la misto. daca chiar iti place tipa nu iti recomand sa o agati pe strada incearca sa intri in vb cu ea sau sa faceti cunostiinta >

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Eu ca baiat sunt de parere ca, daca ai decorul si situatia potrivita si stii ce sa zici. Posibil sa mearga. Desigur daca vi cu texte gen ce faci fata cum te cheama mergem si noi la un suce rece... NU FA ASTA!

| BaddGirrl a răspuns:

Pff ce intrebaree in fiecare dimineata cand ma duc la scoala incearca toti sa ma agatze dar sincer devine enervat pfff si voi pe stranda altundeva nu stiti decat pe strada ca tzaranii!

| standianaflorentina a răspuns:

Buna.Faza care a zis VIPlidia este buna dar trebuie putin modificata.De exemplu:te lovesti de ea pe strada intentionat, iti ceri scuze dar o intrebi cum te poti revansa fata de ea...Bineinteles ca o sa zica ca nu-i nimic dar insisti cu tupeu frumos (nu de cocalar) si daca tot nu vrea ii spui ca nici o problema maine poate soarta ne face sa ne intalnim din nou.Maine (adica ziua urmatoare) o petesti iar dar de data asta nu o mai "busesti" ci te duci cu 2 sucuri in mana spre ea, 1 pentru tine si 1 pentru ea, ii spui ca daca nu vrea sa mearga la cafea macar de un suc pe banca poate isi face timp. Mai departe vezi si tu.Eu sunt fata si miar place sa ma abordeze un tip asa ( cu toate ca am iubit ) Mult noroc!

| CrystyTheBest a răspuns:

Cand te intalnesti cu o fata pe strada sunt doua feluri sa vezi daca te-a remarcat:1) Flash-o privire scurta 2)Privirea de la distanta-observi ca te priveste de la o anumita distanta pana vine langa tine
Pasul 2.
O opresti si o intrebi ceva gen "am ceva pe fata? Ca am vazut ca te uiti la mine " ea sigur ca va spune ca nu ai nimic, dupa ii spui daca vrea sa continuati ''discutia", la un suc " sa o inveti biliard" etc
Niciodata sa nu incepi gen " Ce faci frumoaso?" Chesti de cocalar
Daca e intr-un grup de prieteni du-te cu ea la alta masa! Nu o intreba daca vrea sa bea ceva! Comanzi direct "doua sucuri "