| BabyThisIsMe a întrebat:

Cum pot face un baiat sa aiba curajul sa imi spuna ce simte pentru mine?(Eu stiu ca simte ceva, pentru ca e evident si nici eu nu am curajul sa ii spun.)

9 răspunsuri:
| supradozadenebunie5 a răspuns:

Pai unul dintre voi trebuie sa ia initiativa sa faca primul pas, nu este greu sa faci lucrul asta daca stii ca si el simte ceva pentru tine inseamna ca nu vei fi refuzata. Daca ii spui tu prima ce simti pentru el sigur iti va spune si el, nu este o regula care sa spuna primul ce sentimente are important este sa ii le spui

| Ana0Maria a răspuns:

Daca are sub 15 ani, arata-i ca-l placi, incearca sa faci conversatii...nu stiu, arata-i si apoi o sa-ti arate si el tie.
Daaar daca are peste 15 ani si stii sigur ca te place dar e timid atunci..nu e bun! Baietii timizi nu sunt buni...in sensul ca, un baiat trebuie sa faca acel prim pas de fiecare data.

| BabyThisIsMe explică (pentru Ana0Maria):

Are 15 ani si 3 luni happy

| Ana0Maria a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

E micut, inseamna laughing. Fa tu primul pas, atunci. Incearca sa gasesti subiecte de discutie, arata-i ca-l placi.

| BabyThisIsMe explică (pentru Ana0Maria):

OK, mersi mult :0 Am sa incerc, dar amandoi suntem mult prea orgoliosi sad si stiu ca nu e bine sa fii.dar pur si simplu cv nu ma prea ma lasa..orgoliul asta sad

| BabyThisIsMe explică (pentru Ana0Maria):

Eu am 16, credeti ca este putin cam mare diferenta de varstaAvand in vedere ca baietii sunt mai...imaturi?(Scuze daca esti baiat, dar e adevarullaughing )

| Ana0Maria a răspuns (pentru BabyThisIsMe):

Sunt fata. Hmm.da, baietii sunt mult mai imaturi decat noi, fetele! Daca vezi ca el chiar nu face niciun pas, atunci incearca sa te retragi, gaseste pe altcineva. Poate, totusi este indraznet, nu stiu ce sa zic. Am incercat sa am o relatie cu un baiat de varsta mea (deci NU MAI MIC, LA FEL) si nu am reusit peentru ca era ffff imatur!

| BabyThisIsMe explică (pentru Ana0Maria):

Mda..eu am avut relatii cu cativa baieti pana acum, dar erau de varsta cu mine sau mai mari.dar eu simt acea vibrare cu el, adica simt ca il iubesc.dar nu sunt obisnuita sa fac eu primul pas, ceilalti baieti mi-au facut curte, mi-au spus in fata ce simteau pentru mine, adica, probabil ca intelegi, ca nu imi e usor+ daca nu simte nmc(sau nu la fel ca mine) si ma respinge..nu as suporta si mai bine suntem asa, colegi+amici..deocamdata bineinteles cand o sa explodeze hormonii in mine(sa speram ca si in elsad ) Adica deseori un baiat pare ca te place dar poate nu. poate doar tine la tine ca la o sora/amica.

| VreauSaRad a răspuns:

Iesi mai des cu el, radeti mult impreuna poate poate.