| NANANAHehh a întrebat:

Cum pot face un baiat sa ma placa? p. s. unul mai mofturos care zice ca ma imbrac demodat...help! sfaturi. sfaturi-si cum sa ma imbrac mai frumos nu stiu parul (***) etc. zice ca`s urata si eu is moarta dupa el!

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,in primul rand acest tip nu merita atentia ta,pentru ca daca o persoana te place,te accepta asa cum esti, necontand felul cum te imbraci, atat timp cat ai o igiena buna.Eu zic sa nu incerci sa te schimbi pentru cineva,ci daca vrei sa faci o schimbare,fa-o pentru tine,daca nu te simti bine asa cum esti, atunci fa o schimbare care sa iti dea incredere in tine si sa te faca sa te simti bine si atragatoare, dar oricum nu haina face pe om.Si fiecare e frumos in felul lui,daca tu de exemplu te simti bine cu hainele care le porti, atunci e ok, o persoana care te place te accepta si cu defecte si cu calitati.Si in plus nu e frumos sa spuna ca esti urata,pentru ca fiecare persoana are o frumuseste aparte,oamenii sunt diferiti ca daca am fi toti la fel ar fi plictisitor si nu trebuie sa pui la suflet ce spune de tine. Daca nu te place,poti sa te imbraci in orice ca tot nu ii vei intra la inima.
Pt tine daca vrei o schimbare,sunt foarte multe reviste si site-uri unde iti poti face o idee,cum sa te imbraci la moda si parul,depinde cum il ai,cum te avantajeaza,pentru ca pe fiecare fata o avantajeaza intr-un anumit fel,depinde de forma fetei,de marimea parului, daca e cret sau drept, depinde.Iti poti face zilnic alta coafura,daca il ai lung il poti lasa desprins,in alta zi iti poti face un coc dar nu ca cel pentru o nunta, ci asa usor neglijabil, sau il poti prinde sus si sa iti scoti 2 suvite,daca il ai drept il poti increti sau daca il ai cret, il mai poti intinde cu placa uneori, dar nu foarte des ca se deterioreaza parul.

| NANANAHehh explică (pentru monyk):

Parul e drept-ondulat si am 12 anihappy ori cum mersi...crying

| NANANAHehh explică (pentru monyk):

Poti sa-mi spui? la alegere-cati ani ai sau esti de la scoala 31 sau numele de fam.nu te suparabig grin

| cristallchristine a răspuns:

Am aceiasi problema doar ca baiatul respectiv e indiferent.si sia facut iubita pe prietena mea p.s.problema e ca nu stiu cum sa ma dau pe langa el

| Deea12345 a răspuns:

Decii daca el zice asta inseamna ca nu te merita! Dar daca tu il placi atuncii nu renunta imbracate la moda siii fi in pas cu moda cat despre par il facii sa fie cat mai frumos gasestii tu pe site pe acolo :* Si tu nu te-ai simtit jignita cand el a spus asta! Mie nu mi s-a mai spus asta niciodata Never dar banuiesc ca te-ai simtit nasol, nu? Asteptt raspunsul taw:* hai by3 by3

| NANANAHehh explică (pentru Deea12345):

Logik "te raneste..."laughingda nu iti place mai ales cand vine din partea LUI

| Deea12345 a răspuns (pentru NANANAHehh):

E nasssol akt...Nu mi-as dori sa mi se intample asta daca vreii imi daii id tau si vb acolo hai papa te-am pupat

| carishoory a răspuns:

Pai un astfel de baiat este unul nesimtit. Crede-ma, stiu cum e cu din astia. Nu cred ca merita atentia ta. But acesta este doar un sfat de al meu, un sfat prietenesc love struck Dar daca tu tot vrei sa ii indeplinesti cerintele, ok. O sa iti spun cum. love struck
Te poti imbraca cu :
1) O camasuta mai lunga, trecuta de talie, o camasa cu mai multe carouri. O curea peste camasa. Niste colanti care sa se potriveasca. Niste cizmulite mai subtiri. sau niste pantofii. la faza cu incaltamintea nu prea sunt buna sad A, si niste bratari pe mana. Asa e stilul mai elegant.
2) Un tricou alb cu imprimeuri, but nu conteaza culoarea tricoului, numai sa ai grija ca culoarea tricoului sa se mai regaseasca in tinuta ta. O vesta de blugii mai veche. Hmm? Ceva un pic mai retro? Se poarta! Niste blugii. tenesi. bratarii. Un stil cool.
3) Un tricou, un hanorac, 2-3 bratari, pantaloni de trening, adidasi. Si ai un stil sport!
Parul :
1) Desfacut/Impletit/coada/doua cotite
2)Tuns mai scurt pe o parte, mai lung pe alta/impletit/coada
3)coada/impletit
______________________________________________________________________________________________

Bun. sper ca ti-am fost de folos. app, eu tot nu cred ca merita sa te schimbi pentru un baiat, dar in fine.

| NANANAHehh explică (pentru carishoory):

Stii,tocmai am aflat ca nu mai e virgin de acum 3 veri(cls a 7-a, are 14 ani)de ci acum GOLAN