| IloveSumme a întrebat:

M-am impacat cu fostul meu iubit de 2 zile, am fost un an cu el, 2 luni si ceva despartiti. Il iubesc mult! Si el tine la mine, i-am promis lui si mie o relatie "perfecta". Eu am mici defecte. sunt geloasa, ii pun multe intrebari, ma supar repejor. Vreau sa trec peste astea, cum? El a fost cu una cateva zile, si i-a placut mult de ea oh go on. Apoi el i-a dat papucii. Il iubesc si nu vreau sa-l pierd sad. Ce sa fac sa ma inteleg bine? SFATURI! Ca relatia sa reziste. Dau funda.

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Gelozia nu se încadrează nici pe departe la "mici defecte" ci la defecte foarte grave care duc la imposibilitatea de a avea o relaţie decentă.
Salut.

| Crisu a răspuns:

Nu poti avea o relatie "perfecta" pentru ca nu exista o astfel de relatie.Sa te inteleaga ca ce? Trebuie sa ii explici ca asa e felul tau de a fi, geloasa si ca te superi repede. Daca iti vine sa-i pui multe intrebari incearca sa te abtii sau sa faci altceva. happy

| TąNyą a răspuns:

Într-o relaţie e imposibil să nu fie puţin gelozie altfel n-ar mai fi iubireawinking. Încearcă doar să laşi de la tine lucruri pe care în trecut nu le lăsa-i pur şi simplu taci şi gândeşte-te că nu faci bine dacă zici. thinking

T.

| Georgiana05 a răspuns:

Eu, sa fiu in locul tau, nu as fi putut sa fac ceva, stiind c-a fost cu alta.Asa e firea mea.De asemenea, sunt asa cum esti si tu laughing.
Sunt geloasa, si ma supar repede, repede waiting. Si eu sunt intr-un impas pe care sper sa-l depasesc, desi sincera sa fiu, e putin cam greu, si trebuie mult ajutor si de la persoana de langa.
Acum, daca si prietenul tau este dispus sa fiti un cuplu "normal", fara certuri exagerate si etc, va fi de acord si sa te ajute.
Bafta!